Doporučujeme

V kinech od 30. září:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_18426

Pánské stylingové pasty na vlasy: Otestovali jsme v redakci jejich výběr

Asi každý moderní muž by měl o sebe pečovat, a to hned v několika rovinách… Trendy muži totiž nejsou „smradlaví dobrodruhové“ ani „zpocení chlapáci“ z reklamy na Hornbach. Hygiena, čistota, upravenost i dobře zvolené a sladěné oblečení jsou výsadou opravdových mužů-gentlemanů.

Současní muži se o sebe starají, sice ne tak „přehnaně“ jako ženy, ale rozhodně jim není lhostejná jejich celková vizáž. A začíná to dobře zvoleným outfitem a pokračuje přes veškeré vymoženosti, které si dříve dopřávaly pouze dámy. Od kosmetických procedur přes depilaci a manikúru až po kadeřnické služby ve vybraných barbershopech.

Proto není od věci přinášet podobná doporučení pro muže, jakých se denně v hojném počtu dostává ženám, jež si pak díky dobrým radám kupují jen to nejlepší z toho, co aktuální kosmetické firmy nabízí. Rozhodli jsme se tedy v naší pánské redakci vyzkoušet asi to nejzásadnější, co muži každodenně používají… přípravky pro vlasový styling.

Vlasy jsou chloubou každého muže

Chloubou nejednoho muže jsou vlasy, ať už to oficiálně přizná, nebo ne… A proto bychom o ně měli řádně pečovat, a to nejen pravidelným stříháním a mytím – i když to je základ. Důležité totiž je i to, co si do nich dáváme při tvoření našich dokonalých účesů. Používání stylingových past prodělalo za poslední roky velký boom. A to možná i díky nespočtu nově vzniklých barbershopů, které nám dávají mnohá doporučení na to nejlepší pro naše vlasy i vousy.

Díky tomu i na českém trhu existuje široká nabídka těchto produktů určených na úpravu účesů. A proto jsme se spojili s e-shopem Notino, jenž nabízí asi nejširší škálu těchto výrobků pro muže, a udělali výběr z nabízených pánských stylingových past na vlasy, který jsme pro vás otestovali.

Pojďme se tedy rovnou podívat na produkty, kterým jsme se podívali na zoubek, tedy na „vlásek“…

Výběr pánských stylingových past na testování

Snažili jsme se při výběru udělat nějaký průřez, a to nejen značkami, ale také cenami. Proto v našem testu máme jak ty cenově výhodné varianty, tak i ty, které nejsou zrovna nejlevnější…

Ke každému produktu jsme s kolegou udělali celkové hodnocení a příští týden vám v samostatném článku ještě srovnáme vybrané zboží podle pořadí, jaké si u nás v testu vydobylo.

Představení jednotlivých produktů:

John Masters Organics – Sculpting Clay Medium Hold

Modelovací pasta pro matný vzhled.

Vlasová pasta John Masters Organics – Sculpting Clay Medium Hold nepatří zrovna mezi ty nejlevnější, ale s jejím nákupem své peníze rozhodně nevyhodíte oknem. Její funkčnost je velmi dobrá a „ztužený“ účes vám vynikne nejlépe až po jejím „zaschnutí“ ve vlasech. Nezanechává žádný mastný vzhled, vydrží dlouho a ani po celém dni vám vlasy ani pokožku neumastí.

Pro: Decentní vzhled, dobrá funkčnost = udrží účes dokonalý celý den, nemastí vlasy ani pokožku.

Proti: Vyšší cena (ale nebudete litovat).

Cena produktu: cca 634 Kč (medium 57 g).

Kérastase – densifique Baume Densité Homme

Pánská modelovací pasta s ochranou proti poškození a vypadávání vlasů.

Stylingová pasta Kérastase – Densifique Baume Densité Homme také není úplně ta nejlevnější, ale i přesto stojí rozhodně za pořízení. Její funkčnost je dokonalá ihned po jejím nanesení. Vydrží velmi dlouho a nezpůsobuje žádné mastné vlasy a pokožku.

Pro: Dokonalý vzhled, ideální funkčnost = dokonalý účes po celý den, nemastí pokožku.

Proti: Vyšší cena (ale opět nebudete litovat), vůně produktu by mohla být o trochu lepší.

Cena produktu: cca 780 Kč (75 ml).

Percy Nobleman – Matt Paste

Matující stylingová pasta na vlasy.

Pasta na vlasy Percy Nobleman – Matt Paste také nepatří úplně k těm nejlevnějším. Má zmatňující účinek a její složení je „odlehčeno“, aby nezatěžovalo vlasy. Její účinek není vůbec špatný, ale v této cenové relaci bychom od ní možná čekali o malinko více. Její vůně je neutrální, ale příjemnější než jiné z našeho testu.

Pro: Dobrá funkčnost, neutrální příjemná vůně.

Proti: Vyšší cena, větší tuhost pasty na aplikaci.

Cena produktu: cca 405 Kč (100 ml).

Hawkins & Brimble – Natural Grooming Elemi & Ginseng

Vosk na vlasy.

Vlasový vosk Hawkins & Brimble – Natural Grooming Elemi & Ginseng cenově patří někam do středu. Ale jeho účinek byl pro nás spíše zklamáním. Vlasy po něm nedržely dokonale upravené moc dlouho, a ani vzhledový efekt nebyl ideální…

Pro: Moc pozitiv jsme v tomto případě bohužel nenašli.

Proti: Vosk byl pro nás spíše zklamáním.

Cena produktu: cca 290 Kč (100 ml).

Reuzel – Hollands Finest Pomade Extreme Hold

Pomáda na vlasy s matným efektem.

Vlasová pomáda Reuzel – Hollands Finest Pomade Extreme Hold je asi nejlepší z celého portfolia této značky. Je jemná, dokonale a dlouho drží tvar vašeho účesu, dobře vypadá ve vlasech a nemastí pokožku. V našem testu patří mezi ty nejlepší, i přes svou ne zcela dokonalou vůni...

Pro: Dokonalý vzhled, příznivá cena, drží tvar = dokonalý účes po celý den, nemastí pokožku.

Proti: K dokonalosti této pomádě chybí jen příjemnější vůně.

Cena produktu: cca 350 Kč (113 g).

Reuzel – Hollands Finest Pomade High Sheen

Pomáda na vlasy s vysokým leskem.

Vlasová pomáda Reuzel – Hollands Finest Pomade High Sheen je další z širšího portfolia této značky. Má nejlepší vůni, a její účinnost také není špatná. Její lesk je ale opravdu hodně moc vysoký, což není úplně aktuální trend. I když věříme, že své spokojené zákazníky, kteří tento styl milují, si rozhodně najde...

Pro: Dobrá cena, stylové balení a moc příjemná vůně.

Proti: Za naší redakci moc vysoký lesk.

Cena produktu: cca 338 Kč (113 g).

Reuzel – Hollands Finest Pomade Grease

Pomáda na vlasy střední zpevnění.

Vlasová pomáda Reuzel – Hollands Finest Pomade Grease je opět další ze širokého portfolia této značky. Bohužel je jen středně tužící, a tak na nepoddajné vlasy asi není úplně vhodná. Celkově však není tak špatná, ale zázraky od ní vážně nečekejte. Její peprmintová vůně asi také nebude lákavá zrovna pro všechny.

Pro: Dobrá cena a stylové balení.

Proti: Slabší tuživost a peprmintová vůně nebude asi pro všechny.

Cena produktu: cca 346 Kč (113 g).

Schwarzkopf Professional – Osis+ Mess Up

Matující pasta střední zpevnění.

Stylingová matující pasta Schwarzkopf Professional – Osis+ Mess Up je v rámci ceny, za kterou ji lze na českém trhu koupit, „učiněný zázrak“. Velmi dobře drží účes, jenž vydrží dokonalý skoro celý den. Moc příjemně voní, asi nejlépe z námi testovaných. A cena je více než dobrá! Jediné minus této pasty je, že zanechává mastnější pokožku, a pokud ji zapomenete zavřít, rychle osychá.

Pro: Výrobek s nejlepším poměrem „cena a výkon“, dokonalý vzhled, vynikající funkčnost = účes drží dlouho, vůně produktu je dokonalá.

Proti: Lehce mastí pokožku.

Cena produktu: cca 200 Kč (100 ml).

label.m Men – Deconstructor

Modelovací pasta na vlasy.

Pasta na vlasy label.m Men – Deconstructor nepatří zrovna mezi ty levnější, ale asi není potřeba v tomto případě šetřit. Pasta je příjemná a velmi funkční. Mohla mít o trochu lepší vůni, ale s tím už se s kolegou v rámci tohoto testování pomalu ale jistě smiřujeme. O kvalitě svědčí i to, že byla výrobkem londýnského Fashion Weeku.

Pro: Dobrý vzhled, ideální funkčnost = drží účes celý den, nemastí pokožku.

Proti: Není nejlevnější, vůně produktu by mohla být „o kousek“ lepší.

Cena produktu: cca 250 Kč (50 ml).

label.m Complete – Matt Paste

Matující pasta pro definici a tvar.

Další stylingová pasta značky label.m Complete – Matt Paste patří mezi ty lepší, co ideálně plní svoji funkčnost v rámci tvorby dokonalého účesu. Opět nepatří mezi ty levné, ale i tak se vyplatí její koupě.

Pro: Drží dobře tvar, příjemný vzhled, nemastí pokožku.

Proti: Není nejlevnější, vůně produktu by mohla být „o kousek“ lepší.

Cena produktu: cca 250 Kč (50 ml).

label.m Complete – Power Paste

Stylingová pasta pro definici a tvar.

Stylingová pasta label.m Complete – Power Paste patří na trhu už mezi dlouholeté stálice. Cena je typická pro tuto značku, která nepatří mezi ty levné. Svoji funkčnost však plní dokonale a ze širokého portfolia label.m, asi nejlépe voní.

Pro: Drží dobře tvar, příjemně voní, nemastí pokožku.

Proti: Není nejlevnější (ale stojí za to).

Cena produktu: cca 250 Kč (50 ml).

L’Oréal Professionnel – Homme 4 Force Mat

Pánská modelovací pasta na vlasy pro matný vzhled.

Modelovací pasta L’Oréal Professionnel – Homme 4 Force Mat je velmi dobré cenové řešení pro váš účes. Funguje tak jak má a na hlavě díky matnému vzhledu dobře vypadá. Vydrží poměrně dlouho a nemastí vlasy ani pokožku. Oproti všem ostatním přípravkům je v tubě s dávkovačem a dobře se tak nanáší.

Pro: Příjemné balení v tubě pro dobré dávkování, funguje a nemastí pokožku, vlasy drží tvar a dobře vypadají. Dobrá cena.

Proti: Této modelovací pastě není moc co vytknout.

Cena produktu: cca 249 Kč (80 ml).

Apel na výrobce ohledně vůní pánských stylingových past

Na závěr našeho hodnocení se s kolegou jednohlasně shodneme na tom, že by se firmy, co vyrábí stylingové pasty, měly zamyslet hlavně nad jejich vůní – obecně. Některé námi testované produkty byly doslova „nevalného odéru“, jenž nám připomínal spíše doby dávno minulé, „vůni“ těch produktů, jež používali naši otcové. Samozřejmě jsou mezi výrobky i výjimky, které vám vlasy nejen krásně zpevní, ale i provoní. Nikdo z nás nechce mít na hlavě vůni, jež bude přebíjet námi používaný osobní parfém...

Tip pro muže ohledně vlasového stylingu

Sledujte poslední trendy… Díky nim budete například vědět, že efekt mokrých (mastných) vlasů už dávno není „in“. Proto ideální stylingová pasta nebo vosk jsou matného typu, nebo čistě neutrální.

Kde seženete ty nejlepší pánské stylingové pasty na vlasy

Široký výběr pánských stylingových past za nejlepší ceny najdete na Notino.cz.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist