Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Vybíráte tapety? Zvolte ty správné pro každou místnost!

Toužíte po moderním interiéru, kde se budete cítit příjemně? Osvěžte své bydlení nestárnoucími tapetami. Ozvláštníte zdi podle svého vkusu. Ať už toužíte po luxusním finiši, nebo si přejete barevný domov plný pozitivní energie, pomůžeme vám vybrat správné typy tapet pro každou místnost.

Obývací pokoj plný harmonie

Obývací pokoj je místností nejen pro odpočinek, ale rovněž společenskou zónou, obvyklým místem setkávání s blízkými a přáteli. Měli byste se tu cítit dobře vy i vaši hosté. Pokud se rozhodnete obývací kout oživit, vsaďte právě na tapety namísto zdlouhavé výmalby. Vhodné tapety do obývacího pokoje jsou vliesové.

Proč: Vliesové tapety se především snadno aplikují. Nehrozí rozčilování ani nepořádek. Velké množství vzorů a barev navíc potěší i ty nejnáročnější uživatele. Jejich výhodou je odolnost a rychlost aplikace. Kromě snadného nalepení na zeď pomocí lepidla, které se nenanáší na tapetu, ale právě přímo na místo polepu, se rovněž snadno sundávají – i to je plusem, protože můžete zapomenout na mylnou představu náročného odstraňování tapety v případě, že zatoužíte po změně.

Vlastnosti: Vliesové tapety jsou prodyšné, proto se za nimi nedrží plísně. Navíc jsou snadno udržovatelné, případné nečistoty lze odstranit vlhkým hadříkem.

Tip: Jestliže toužíte po zajímavém vyznění obývacího pokoje, popřemýšlejte o fototapetě. Do místnosti tak můžete dostat uklidňující atmosféru lesa nebo třeba květinovou romantiku.

Odolná kuchyně

Místnost, kterou využíváte téměř pořád. Zde jsou nároky po praktičnosti nejvyšší v domě, tedy společně s koupelnou. V kuchyni je okolí kuchyňské linky pravidelně vystavováno vlhkosti, páře a mastnotě. To však neznamená, že je nutné vždy použít pouze klasické obklady. I zde může udělat parádu tapeta, sáhněte však ideálně po té vinylové. Je ze všech tapet nejodolnější. Snese vlhkost, páru i nečistoty – i při výběru vinylové tapety do kuchyně však zohledněte kvalitu. Tapeta pro použití do kuchyně by měla být co nejsilnější.

Proč: Vinylová tapeta snese vše – i náročnější zacházení ve vytížené místnosti, jako je kuchyně. Na rozdíl od tradičních obkladů můžete ozvláštnit okolí kuchyňské linky tapetou – avšak se vší funkčností. Tento druh tapety navíc překvapí svou životností.

Vlastnosti: Odolnost, omyvatelnost, částečná tepelná izolace. Poslouží v kuchyni, koupelně i v dalších extrémně namáhaných místech, například v komerčních prostorách. Lepení je poněkud složitější, proto se odvažte svěřit jej do rukou odborníků – budete mít o starost méně, ale jistotu, že výsledek bude dokonalý.

Tip: Chcete osvěžit starý obklad, který se vám nelíbí? I na něj můžete nalepit tapetu – a renovace nemusí být vůbec složitá či nákladná.

Oáza klidu – ložnice

Ložnice nepatří mezi nejvytíženější místnost v domě, a tak můžete vsadit na její zvelebení pomocí starých dobrých papírových tapet. To samozřejmě platí v případě, že vás v ložnici netrápí vlhkost zdí. Papírové tapety jsou klasikou a velká variabilita výběru usnadňuje volbu – dostane se na každého, ať už je váš styl jakýkoli. Můžete vytapetovat pouze některou ze stěn, nebo klidně třeba celou ložnici. Právě tapetamůže udělat z vaší ložnice dokonalou oázu klidu – stačí najít ten správný vzor. A že toužíte po opravdové noblese? Pak se poohlédněte po luxusnější textilní tapetě.

Proč: Papírová tapeta je vhodná do nenamáhaných místností. Je ekologická a vypadá skvěle. Nevýhodou však může být složitější aplikování, nicméně každý, kdo je alespoň trochu manuálně zručný, to nakonec hravě zvládne. Jednodušší tapetování pak umožnují právě zmíněné textilní tapety. Ty jsou rovněž přátelské k životnímu prostředí a díky vliesovému podkladu umožňují snadné lepení i případné strhávání. Luxusní textilní tapety sice vyžadují vyšší investici, nicméně výsledky jsou překvapivě elegantní.

Vlastnosti: Papírové i textilní tapety jsou příjemné a zdravotně nezávadné. Odolnější jsou textilní tapety, které navíc dobře tepelně a zvukově izolují.

Tip: Některé papírové tapety mají příjemnou strukturu, která potěší na pohled i na dotek. Místnosti tak dodáte zajímavou texturu. Že nemáte nejkrásnější čelo postele? Nevadí, dejte ložnici vyniknout tak, že za postel umístíte právě tapetu s vybranou strukturou.

Zázemí pro nejmenší

Dětský pokoj je útočištěm těch nejmenších snílků. Právě tapety vám pomohou dosáhnout tématu, které je blízké vaší ratolesti. Do dětského pokoje se hodí všechny typy tapet. Ty papírové jsou nejlevnější možností, kterou za pár let stejně obměníte, až dítko změní názor na princezny či jiný dětský motiv. Pokud však chcete jít rovnou za kvalitou, pak můžete vybrat odolné vliesové nebo omyvatelné vinylové tapety. Při výběru tapety do dětského pokojíčku se řiďte také prodyšností a ekologickými vlastnostmi – aby se ti nejmenší ve svém malém ''domě'' cítili skvěle.

Tip: Tabulová nebo obyčejná bílá papírová tapeta jsou vhodné pro malé kreativce. Dítě může rozvíjet svou fantazii i um.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

AKCE

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist