Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Vybíráme správný toner – na co se soustředit?

Hlásí vám tiskárna, že v ní dochází barva? Nebo snad došlo k tomu, že už přestala tisknout? Je na čase koupit a potom i vyměnit toner. Jak vybrat ten správný? Toto jsou hlavní věci, na které se při výběru soustředit.

Mějte jasno o správném označení toneru

Na trhu se spotřebními náplněmi nenajdete tonery, které by měly stejné označení, jako má vaše tiskárna. To proto, že jeden konkrétní může pasovat do řady jiných. Jako příklad může posloužit vyhledávaný černý toner CE285A, který je určený pro tiskárny HP. Konkrétně hned pro několik desítek variant, které jsou rozděleny do dvou modelových řad, a to:

  • LaserJet – M
  • LaserJet – P

Vaším prvotním cílem by mělo být zjištění přesného typu vaší tiskárny, na základě čehož vyberete i správný typ toneru.

Originální, nebo alternativní

Jakmile najdete správný typ toneru, je třeba zaměřit se na to, zda koupíte variantu originální, nebo variantu alternativní. Jak se liší? Originální je vyráběna přímo firmou, od které máte tiskárnu. Alternativní vyrábějí třetí strany. Takže například laserový toner Q2612A lze najít ve dvou provedeních. Konkrétně u nich rozhoduje hlavně cena. Alternativní jsou i o několik desítek korun dražší, přičemž říci je třeba i to, že kvalita je u běžného tisku srovnatelná.

Zajímejte se o kapacitu

Výš výběr vhodného toneru se pomalu ale jistě blíží do finiše. A to znamená, že nyní je nutné soustředit se na jejich kapacitu. Ta není udávána ani v objemových, ani hmotnostních jednotkách. Je udávána hodnotou, která říká, kolik stránek při standardním pokrytí tímto tonerem vytisknete. Kdo tiskne méně, plně mu postačí varianty s nižší kapacitou. Kde je tiskárna v provozu celkem často, tam je dobré kupovat co největší. Jak z důvodu, abyste nemuseli toner neustále měnit, tak i z důvodu, že se vám povede snížit náklady s tiskem spojené.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist