Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Vhodné obálky pro vaše zásilky

Poštovní obálka není jen obalem pro vaši zásilku, je i vaší vizitkou. Obálka je to první, co dostane adresát do ruky. Ten první dojem vytváří vztah k odesilateli. Pro každou situaci a pro každého adresáta se hodí konkrétní obálka. Vybírat si můžete přesně podle svých potřeb – od standardních přes speciální až po zásilkové obálky. V nabídce jsou i stylové dárkové tašky.

Podle čeho obálku vybírat

Prvním parametrem bude velikost zásilky. Posíláte 1 papír, více dokumentů či pozvánku? Podle toho si vyberte správnou velikost obálky. Na výběr jsou obálky malá C6, větší C5 nebo podlouhlá DL, které se hodí na odesílání složeného papíru A4. Tyto obálky se otevírají z delší strany. Podlouhlá působí exkluzivněji, v případě, že má okénko, tak úředněji. Na větší zásilky jsou určeny pevnější obálky nebo obchodní tašky, které se otvírají z kratší strany. Pro hromadné rozesílání většího počtu zásilek lze využít cenově výhodné obálky a obchodní tašky z recyklovaného materiálu. Pro reprezentativní účely (pozvánky) se lépe hodí bílé obálky s vyšší gramáží.

Druhy obálek podle způsobu lepení

Další věc, která odesilatele zajímá, je způsob lepení. Zásilka by měla vydržet zalepená a také se nám asi nechce obálku olizovat, takže pokud nemáme v kanceláři vlhký polštářek, budeme vybírat z jiných způsobů.

Samolepicí s krycí páskou – jedna uzavírací klopa, na které je nanesená lepicí vrstva. Lepicí vrstva je kryta ochrannou strhávací páskou, která zabraňuje vyschnutí lepidla a také chrání obálku proti nechtěnému zalepení.

Samolepicí – dvě uzavírací klopy natřené lepicí vrstvou. Klopy se přilepí jednoduchým otočením a přitlačením k sobě.

Obyčejné (navlhčovací) – tyto obálky mají tradiční metodu lepení pomocí navlhčovacího lepidla na klopě obálky. Po navlhčení lepidla klopu jednoduše otočíte a zalepíte.

Jak složit papír do obálky

Různé velikosti obálky vyžadují jiný způsob přeložení papíru. Není to nic složitého, podívejte se na obrázek.

Proč je výběr obálky důležitý

Obálka reprezentuje odesilatele (firmu) na dálku. Kromě toho, že má za úkol ochránit zásilku, dělá na adresáta první dojem. Někdy to není až tak důležité při běžné korespondenci, pokud ale posíláme třeba pozvánky na významnou akci, hraje obálka důležitou roli.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist