Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Údržba auta v zimě – na co se zaměřit?

Zima je složitým obdobím pro každého řidiče. Náročný terén, mráz a husté sněžení mohou potrápit i člověka, který není za volantem žádný nováček. Aby všechny vaše cesty vedly bezpečně domů, musí být vaše auto ve stoprocentním pořádku. Jak jej tedy co nejlépe připravit?

Zimní pneumatiky

Zimní přezutí je ze zákona povinné. Jestliže si chcete ušetřit starosti a nijak vás neláká marnit čas u srovnávacích testů či vyhledávání nejúspornější alternativy, svěřte se do rukou pneuservisu, který vám pomůže vybrat ten nejvhodnější typ pneumatik. Hloubka dezénu by se u zimních gum měla pohybovat okolo 4 mm. Po nasazení nechte ještě zkontrolovat geometrii kol, aby auto na silnici dobře sedělo.

Výbava do auta

Ze zákona je stanovena povinná výbava, kterou musíte mít vždy s sebou. V zimním období by vám však do kufru měly přibýt ještě další věci, které vám mohou v případě nouze vytrhnout trn z paty. Základem je nemrznoucí směs, odstraňovač námrazy, škrabka na led, lopatka na sníh, řetězy či startovací kabely. Díky sezónnímu pošmournému počasí byste také více než v ostatních ročních období neměli podceňovat důležitost reflexní bezpečnostní vesty a deky pro případ nutnosti.

Ošetřete karoserii

Lak vašeho auta dostává ve vlhkém a mrazivém počasí zabrat. Pokud jej chcete ochránit a pojistit si tak, že vozidlo vydrží ještě dlouho krásné, vyplatí se navštívit automyčku. Voskování a ochrana laku nedají šanci rzi a připraví automobil na celou zimu.

Technický stav vozidla

Pravidelná kontrolu stavu vašeho auta by mělo patřit mezi základní úkony. I v příznivém počasí může mít jakákoliv závada na voze fatální následky a v zimě se potom toto riziko ještě násobí. Pokud si tedy nejste jistí, že auto funguje na sto procent, raději navštivte autoservis a nechte jej zkontrolovat. Pozor si dávejte také na autobaterii, která je v zimním období namáhána více než kdy jindy. Celodenní svícení, topení a také náročnější startování – to vše nadměrně vybíjí baterii. Jestliže nastal čas na výměnu, neodkládejte to. Mohlo by se totiž stát, že v tuhých mrazech již nenastartujete.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist