Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Světový den diabetu: 14. listopad

Již několik let je celosvětovým trendem rychlý nárůst počtu nemocných cukrovkou. V České republice každoročně přibývá více než 20 tisíc nových onemocnění.4 Rovněž náklady na léčbu nemoci rostou doslova astronomicky. V uplynulém roce vynaložila Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) na léčbu diabetu 2. typu přes dvě miliardy korun, což za posledních pět let představuje nárůst o 103 %.

Počet nemocných cukrovkou v ČR se postupně blíží 10 % populace.3 Z toho jen u ZP MV ČR se v loňském roce léčilo s diabetem 2. typu 62 895 pojištěnců. „Za pět let přibylo jen u naší zdravotní pojišťovny téměř 18 500 nových nemocných,“ uvádí Hana Kadečková, tisková mluvčí ZP MV ČR.

Díky současným moderním metodám se daří diabetes odhalit včas a začít s léčbou. Se zvyšujícím se počtem pacientů je spojen i strmý růst vynaložených finančních prostředků na jejich léčbu. „Náklady na léčbu diabetu našich pojištěnců, které zahrnují výdaje za hospitalizaci, zdravotnické prostředky, léky či ambulantní léčbu, loni přesáhly hranici dvou miliard korun, “ vypočítává Hana Kadečková, a dodává: „Celkem 81 % klientů ZP MV ČR s diabetem trpí zároveň vysokým tlakem (hypertenzí). Nejčastější komplikací diabetu je ischemická choroba srdeční, trpí jí 19 % diabetiků ZP MV ČR, tedy více než 12 000 lidí. 6 %, tedy téměř 4 000 diabetiků ZP MV ČR, prodělalo cévní mozkovou příhodu. Oční komplikace má více než 7 700 z diagnostikovaných diabetiků ZP MV ČR, což je 12 % nemocných.“

Nejohroženější jsou obézní lidé

Cukrovka, odborně diabetes mellitus, je chronické onemocnění, při němž není organismus schopen správně hospodařit s glukózou. Tato porucha se projevuje zvýšenou hladinou cukru v krvi. Více než 90 % pacientů trpí diabetem 2. typu.4 Tomuto typu cukrovky je možné předcházet zdravým životním stylem. Prevence cukrovky se totiž z velké části překrývá s prevencí obezity, jež je hlavním rizikovým faktorem. Výskyt diabetu je u obézních lidí šestkrát častější než u štíhlých osob.1,2 Velice důležitá je pestrá a vyvážená strava v kombinaci s pravidelnou fyzickou aktivitou.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist