Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Speciální nože Karambit

Každý pravý muž by měl mít svůj speciální nůž. Něco pozoruhodného a neotřelého, co podtrhne osobitý styl. Přesně takové jsou i nože karambit. Pánové si je pořizují nejen za účelem zvýšení své obranyschopnosti, ale také pro jejich efektivnost a přesnost. Vynikají zahnutou nebo zakřivenou čepelí s ergonomickou rukojetí. Navíc disponují obvykle alespoň jedním bezpečnostním kroužkem.

Historie předchůdců moderního karambitu

Už během 11. století se poprvé objevil v Indonésii předchůdce moderního karambitu. Byl to nástroj používaný nejčastěji v zemědělství, hlavně pro svoji ostrou čepel, která měla univerzální použití. Díky rozmachu obchodu v celé oblasti Indonésie se tento druh nože rozšířil v rámci Jihovýchodní Asie. Zejména na Filipínách a v Malajsii doslova zdomácněl.

Design karambitu se liší podle jeho zeměpisného původu. Každá oblast mu dodala svá místní specifika. Jeden jeho rys však zůstal všude nezměněn, a tím je jeho zakřivená čepel. Ta zaručuje jeho rozšířenou funkčnost oproti klasickým nožům s rovnou čepelí. Dle staré pověsti se traduje, že tvar vychází ze zahnutého tygřího spáru, jenž měl být pro tento nůž předlohou.

Výjimečný design i funkce

Základním rysem typického nože karambit je ostrá čepel, která zaručuje ideální použití při řezání, sekání, krájení, párání a trhání. To vše s velkou efektivitou při minimálním vynaložení námahy. Nože tohoto typu jsou použitelné pro všechny účely, mají precizní řez, udržitelné ostří břitu a dlouhou životnost. Je to téměř dokonalý nůž na sebeobranu. Hlavně pro své zakřivení čepele, umožňující dobrou manipulaci, obranu a rychlý pohyb do všech směrů.

Výjimečný nůž pro výjimečné muže

Existuje několik druhů nožů typu karambit. Mají svůj styl a většinou nádherný design. Určitě si každý najde ten svůj, který mu dokonale padne do ruky. Chcete-li si i vy vybrat ten svůj nůž, podívejte se na www.karambitshop.cz.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist