Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Škoda Slavia: Sedmým žákovským vozem je dvoumístný spider

Sedmým žákovským vozem je dvoumístný spider postavený na základech sériové Scaly. Model je výsledkem společné práce 31 žáků renomovaného Středního odborného učiliště ŠKODA AUTO. Doslova do něho promítli historii v kombinaci se současností. Otevřená Škoda Slavia v jubilejním 125. roce automobilky připomíná svým jménem první jízdní kola, která Václav Laurin a Václav Klement po založení podniku v roce 1895 vyráběli.

Škoda Slavia: Další žákovský vůz

Scala v karosářské verzi spider kombinuje jasné a emocionální linie moderního kompaktního modelu s počátky automobilismu, kdy měly vozy většinou otevřenou karoserii. Od prvního výkresu až po stavbu vozu prováděli žáci všechny pracovní kroky sami, za podpory svých pedagogů a odborníků ze společnosti ŠKODA AUTO, jmenovitě z oblasti designu, výroby a technického vývoje. Tento již sedmý žákovský vůz automobilky od roku 2014 znovu dokládá vysokou kvalitu vzdělávání ve Středním odborném učilišti strojírenském ŠKODA AUTO.

V sedmém ročníku projektu žákovského vozu využilo 26 zapojených žáků a 5 žákyň poprvé jako základ svého vysněného vozu model Scala. Stejně jako u sériového modelu dodává i karosářské verzi spider sportovně-emocionální vzhled výrazný design.

Odpovídající dynamiku žákovskému modelu Slavia dodává benzinový motor 1,5 TSI o výkonu 110 kW (150 k) a sedmistupňová převodovka DSG. Ze sériového vozu pochází také přední a zadní náprava, řízení, kompletní elektronika včetně kabeláže i asistenční systémy. Nedotčena zůstala také palubní deska, Virtuální Kokpit a infotainment systém.

Inspirací sedmého žákovského vozu byl sportovní prototyp ŠKODA 1100. Model Slavia je samozřejmě pouhým "funkčním konceptem" a nelze si ho u dealerů objednat. Určitě se s ním ale budete moci seznámit na nějaké výstavě či prezentaci automobilky Škoda. Nebo časem i v Muzeu Škoda Auto v Mladé Boleslavi.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist