Připravujeme

Obsah:

LEDEN / ÚNOR 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

SEO aneb 4 největší mýty v oblasti optimalizace pro vyhledávače

Dnešní svět se neustále posunuje dopředu, toto platí dvojnásobně pro svět technologií a minimálně trojnásobně pro svět internetu a všeho s ním spojené – například právě otázka optimalizace pro vyhledávače (anglicky zkráceně jako SEO). A proto není divu, že se v obecném povědomí (i přes rychlost šíření informací) stále uchovávají dále neplatné mýty. V tomto článku se pokusíme tyto nepravdy osvětlit.

1. Funkčnost SEOmatů, SEO analyzátorů a testerů

Jedná se vlastně o strojovou kontrolu. V první řadě jsou SEOmaty, analyzátory a testery vlastně jen roboti, kteří by jen těžko dokázali komplexně webovou stránku posoudit. Zpravidla mají striktně nastavená kritéria – posuzovací měřítka – která mají naprosto konkrétní definici. Takový robot samozřejmě nedokáže rozeznat záměr a posoudit správnost a účinnost použitých prostředků. Z tohoto tvrzení lze jednoduše odvodit, že PR (page rank) není přesně spočitatelná hodnota v procentech/bodech, nebo jakékoliv jiné soustavě, které tyto webové stránky využívají. Navíc není sto zahrnout do hodnocení personalizaci vyhledávání (vyhledávání na základě jistých údajů – například o IP adrese vašeho zařízení, jako je poloha anebo předchozí vyhledávání), která už je zahrnuta snad ve všech algoritmech významnějších vyhledávačů. Analyzátory také nemohou posoudit některé faktory (ať už on page nebo off page), jako například kvalitu textu. Na druhou stranu pak posuzuje faktory, které nejsou zase tolik důležité pro reálného uživatele (a tedy ani pro vyhledávací algoritmus), jako je například HTML kód. Takový analyzátor by dal pravděpodobně vyšší hodnocení stránce s dobrým HTML kódem a nekvalitním, nepůvodním textem, než stránce s ne zcela validním HTML kódem, ale s originálním, hodnotným obsahem, a to je pro uživatele absolutně bezúčelné.

2. Kvantita zpětných odkazů má větší váhu, než jejich kvalita

Kdyby tomu tak skutečně bylo, kdyby kvantita převyšovala kvalitu, získat co možná nejlepší PR na základě zpětných odkazů (odkazů vedoucích z jiných stránek) by bylo mnohem snadnější. Proto i v oblasti SEO (stejně jako v mnoha jiných oblastech) platí, že kvalita převyšuje kvantitu. Zkrátka; pokud má vaše stránka zpětný odkaz z jedné domény, která je navštěvovaná a má vysoký PR – které kromě jejích vlastních zpětných odkazů sestává z kvalitního obsahu, validního textu a dalších aspektů – získáte tím více „bodů“ v PR pro vaši stránku, než kdyby dostala několik zpětných odkazů z nekvalitních, nezajímavých domén.

3. Skloňování klíčových slov snižuje jejich relevantnost ve vyhledávání

Toto je jeden z mýtů, který byl v časech minulých sice pravdou, avšak dnes už algoritmy značně pokročily, proto již více není potřeba daný výraz opakovat v přesné shodě s formou klíčového slova. Tyto algoritmy dokáží jazyk převést do matematických schémat a efektivněji ho tak pochopit. Naopak – dnes již je přemíra využívání takových výrazů spíše trestána, vyhodnocuje se jako spam, a to určitě není výsledek, na který (například) jako majitel e-shopu cílíte.

4. Pomocí cílení na SEO lze zajistit a garantovat pozici na prvních příčkách výsledků vyhledávání

To je tedy spíše marketingový tah ze strany některých reklamních agentur, které se přizpůsobováním webových stránek zabývají. Pokud jste tedy v nějaké nabídce něco takového četli, můžete si odpustit další čas, který byste ztratili prohlížením této domény. Firma buďto slibuje nesplnitelné, nebo o SEO nic moc neví. Důvod je jednoduchý; něco takového zkrátka není možné garantovat, a to především díky výše zmíněnému personalizovanému vyhledávání. Pro příklad: pokud do vyhledávače zadáte nehtové studio, vyhledá vám to nehtová studia ve vašem okolí na základě vaší pozice. Přirozeně se tak jiná nehtová studia zobrazí uživateli z Aše a jiná uživateli z Jablunkova.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist