Hry a celé jejich odvětví se vyvíjí závratným tempem, že se člověk ani nestačí divit, jak rychle to jde. Ze zábavy pro děti se stal obrovský byznys s odhadovanou hodnotou 90 miliard. Skoro k neuvěření, když si vzpomenete, jak počítačové hry začínaly a vypadaly.
Asi každý kluk měl Gameboye nebo některou z prvních konzolí od Sony. Jen si zkuste vzpomenout a porovnat s dnešními supervýkonnými stroji. A při hraní Maria, Pac-mana nebo Donkey Konga jste si asi sotva představovali moderní hry, které se dají mnohdy zaměnit za realitu.
Změna komunity
Časem se však nezměnily jen technologie, ale i komunita kolem hraní. Od uzavřené subkultury hard-core nadšenců se hraní dostalo mezi širokou veřejnost, kde si našlo spoustu fanoušků. Dnes už hráč není jen stereotypní nerd v teplákách s umaštěnými vlasy, ale i běžný muž, co u her hledá odpočinek a zábavu na několik hodin v týdnu.
Notebook na práci i zábavu
Trh je dnes přesycen herními notebooky od spousty značek, které se navzájem předhánějí ve výkonech, ale jen pár si je vědomo změny v cílové skupině. Jedním z takových výrobců je Lenovo. Jejich řada Legion nejenže skrývá nemalý výkon a řadí se k jedněm z nejlepších, ale stále si zachovává střídmý, decentní a elegantní styl, který najdeme i u série ThinkPad. Při zapnutí si nebudete připadat, že jste omylem rozsvítili světla na diskotéce, nepřitáhnete k sobě nechtěnou pozornost, a přesto si s přehledem zahrajete nejnovější hity nebo uděláte veškerou potřebnou práci.
Budoucnost zábavy
Virtuální realita nabývá na popularitě napříč odvětvími včetně toho herního. Ani tady Lenovo nezahálí a jejich herní počítače již lze propojit s VR brýlemi. Tato inovace je první krok vpřed a můžeme si zatím představovat kam až se technologie dále posune. Jisté je, že Lenovo a Legion budou držet krok.