Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2020
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

image_8121

Recyklujete? A recyklujete i kov?

Patří vaše domácnost mezi ty, které se snaží recyklovat a šetřit tak životní prostředí? Záleží vám na tom, jak vypadá vaše okolí? Máte dobrý pocit z toho, že díky recyklaci, která je skutečně jednoduchá, přispíváte k ochraně přírody? Recyklujte i kov a nechte si za něj zaplatit!

Vaše staré zrezivělé kolo, kovové tyče od starého ploty nebo kusy plechů nemusí kazit hezký dojem vaší zahrady. Recyklace kovů má u nás v ČR dlouholetou tradici. Přidejte se i vy a dostaňte za svůj kovový odpad zaplaceno! Je to skutečně jednoduché.

I když se počet sběren, kde vykupují kovový odpad, snížil, stále zde existuje mnoho míst, kde vám starý kov k recyklaci vezmou. Je však třeba mít na paměti, že výkup za hotové už není možné. Za odevzdaný kovový odpad tedy dostanete zaplaceno převodem. Toto nařízení začalo platit od 1. března 2015. Vzniklo jako reakce na časté krádeže kovů a jejich absolutně nekontrolovatelný výkup. V případě, že sběrna toto nařízení poruší, hrozí jí pokuta až do výše 1 milionu Kč, která pro ni může být likvidační.

Co je předmětem výkupu kovů?

Sběrny kovů zpravidla vykupují těžký i lehký kovový šrot, ocelové a litinové třísky, kusový litinový odpad nebo elektroodpad. Do těchto kategorií patří například rámy od kol nebo kočárků, staré tyče, plechy, traverzy, okapy atd.

Jaký typ kovového odpadu sběrny nevykupují?

Pokud se chystáte odvézt svůj kovový odpad do sběrny, mějte na paměti, že o silně znečištěný odpad, jako jsou kovové odpady od barev a dalších látek, víčka od zavařenin nebo obaly od čokolády, nebude zájem.

Výkupem kovového šrotu a kovového odpadu v ČR se zabývá společnost TSR Czech Republic, s.r.o. Tato sběrna má pobočky na mnoha místech po celé ČR, kde dochází i k samotnému zpracování kovů.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist