Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Prsten dělá zásnuby

Většina žen sní o tom, jak je jejich milovaný požádá o ruku romanticky a na nezapomenutelném místě. I když občas je realita jiná, bez prstýnku se neobejdou žádné zásnuby.

Tradice prstenu

Ve filmu je žádost o ruku vždy dokonalá, ideálně na břehu moře nebo s výhledem na zasněžené vrcholky hor, žena samozřejmě vždy se slzami v očích řekne ano a nechá si navléknout zásnubní prsten. V běžném životě je tato událost většinou méně okázalá, prsten však nechybí. Patří totiž k tradicím, které by správné zásnuby měly doprovázet, a to už více než 500 let. Prsten totiž symbolizuje lásku, respekt i důkaz vstupu do opravdového závazku a tak tato tradice přetrvala dodnes. Navíc se každá žena prstýnkem ráda pochlubí přátelům i kolegyním a tak je mimo jiné také symbolem žádosti o ruku.

Dokonalé sladění

Nejoblíbenější je samozřejmě kombinace drahého kovu a briliantů, která je elegantní a zafunguje vždy. Říká se, že čím větší drahý kámen na prstenu, tím je vidět větší láska, ale na druhou stranu žádná žena by nechtěla chodit s prstenem, který ani nedovolí zvednout ruku. Zásnubní prsten by tak měl být elegantní, jemný a jedinečný, ideální je myslet při jeho výběru už dopředu i na to, jak bude vypadat snubní prsten. Pro ženy bývá ten zásnubní velmi důležitý a tak se často stává, že se ho po svatbě odmítne vzdát a nosí oba. Měly by tak k sobě ladit a doplňovat se. Mohou tak mít stejný prvek nebo jejich kombinaci, a to jak kovu, tak drahého kamene. Favoritem stále zůstává diamant, velmi populární jsou v posledních letech také přírodní kameny, jako je rubín, akvamarín nebo safír. Kov by měl odpovídat celkovému stylu nositelky, pokud ráda nosí zlaté šperky, i zásnubní prsten by měl alespoň částečně zlato obsahovat, aby s ostatními šperky dobře ladil. Pokud si neumíme vybrat nebo chceme něco naprosto jedinečného, je možné nechat si vyrobit šperky na míru přesně podle našich představ.

Znát správnou velikost prstýnku je důležité, aby vše klaplo a dopadlo jako ve filmu. Nejlepší je před samotnou koupí vypůjčit si některý prsten dotyčné ženy a obkreslit si ho třeba na papír.

Zdroj foto: Esterstyl.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist