Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Proč byste si měli pořídit elektromobil: Jeho výhody a nevýhody

I když to ještě úplně nevypadá, současným a budoucím trendem v dopravě je elektromobilita.

Nasvědčují tomu velkolepé plány snad všech významných světových automobilek, které už teď začínají doslova chrlit jeden model elektromobilu za druhým. S tím jdou ruku v ruce obrovské finanční investice do celého segmentu elektromobility, včetně infrastruktury na jejich dobíjení.

Elektromobily současnosti a jejich výhody

Díky novým technologiím, které se v tomto segmentu vyvíjejí opravdu rychle, se z elektromobilů už stávají „plnohodnotná auta“. Pomalu a jistě roste dojezd vozidel, ta na jedno nabití zvládnou běžně ujet 200 – 500 km. Také se zkracuje doba nabíjení elektromobilů i díky rychlonabíjecím stanicím, které se postupně budují na hlavních dopravních tazích, ve velkých městech i v obchodních centrech.

U elektromobilů oceníte hlavně jejich nízké provozní náklady. A to nejen v rámci spotřeby elektrické energie, na kterou budete jezdit, ale takřka bezúdržbový provoz vozidla, u něhož nepotřebujete například měnit olej, olejový filtr, ale ani svíčky.

Spotřeba elektrické energie a její současná cena dělá z elektromobilu velmi výhodný dopravní prostředek. Navíc si můžete u vybraných distributorů elektrické energie zřídit i výhodnější tarif pro dobíjení. A to jak na doma, tak na dobíjecích místech.

Nevýhody elektromobilů

Pořízení elektromobilu není úplně levná záležitost, i když ceny nám postupně padají v rámci nových modelů a jejich velkých sérií, které se chystají do výroby. Výhledově můžeme čekat elektromobily, jež budou cenově dostupnější pro stále širší okruh ekologicky a ekonomicky smýšlejících řidičů.

Kvalitní elektromobil s dobrým dojezdem pořídíte cca od 1 milionu korun výše. Na trh už přicházejí i lacinější varianty, ale musíte počítat s kratším dojezdem, pomalejším dobíjením a horší výbavou. Nejvíc ale záleží na tom, pro jaké účely budete elektromobil používat. Jestli na běžné popojíždění, nebo jako vůz, u kterého bude dlouhý dojezd rozhodujícím kritériem. V tom druhém případě se určitě vyplatí si raději připlatit. Za určitých podmínek můžete využít i dotace na elektromobily.

Dobíjení elektromobilů

Velkou výhodou elektromobilů je, že si ho večer připojíte doma na nabíječku – a ráno ho máte plně nabitý na další jízdu. V případě potřeby nabíjet elektromobil přes den, během cesty, jsou už dnes v hojném počtu k dispozici nabíjecí stanice. A další se připravují a staví i díky evropským dotacím.

Ekologický provoz elektromobilů

V rámci ambiciózních plánů celé Evropy, se postupně přechází na ekologičtější výrobu elektrické energie, představuje elektromobil do budoucna ještě více „zelený“ dopravní prostředek, jenž nebude zatěžovat naši planetu tolik jako současná vozidla se spalovacími motory.

 

Zdroj foto a video: Eon.cz, Eon-drive.cz, Pixabay.com

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist