Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Poznávací zájezdy do Paříže, Říma a Norska

Neutrácejte peníze za věci, ale za zážitky! Ty nejlepší vás čekají na cestách při poznávání nových krásných míst a měst po celém světě. To, co při cestování zažijete, už vám nikdy nikdo nevezme.

Nejoblíbenější a nejčastější formou cestování jsou poznávací zájezdy. Představíme vám destinace, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Tady jsou naše tři tipy: poznávací zájezd Řím, poznávací zájezd Paříž anebo Norsko.

Paříž a Řím jsou města, která se každý rok umisťují v nejprestižnějších cestovatelských anketách po celém světě na předních místech. Kdo má rád cestování, neměl by je opominout při sestavování svého seznamu, kam se chce podívat a kde chce na vlastní kůži pocítit místní atmosféru. Také ovšem navštívit zdejší pamětihodnosti, naslouchat libozvučnému jazyku zdejších obyvatel a ochutnat tradiční kulinářské speciality…

Paříž

Mezi nejnavštěvovanější města světa patří starobylá Paříž. Tradiční kolébka gurmánství, módy, umění, parfémů, muzeí, kaváren a rychlovlaků TGV, město jedinečného stylu. V celé Francii a potažmo v Paříži je mnoho vyhlášených restaurací, které byste si neměli nechat ujít, čili měli byste rozhodně ochutnat to nejlepší od kuchařů s hvězdou od Michelina. V Paříži se jí pyšní více než 70 restaurací, proto je Paříž označována za neoficiální Mekku všech vyznavačů gastronomického umění s vytříbenou paletou chutí. Nevynechejte místní delikatesy, jakou jsou sýry, klobásy, lanýže, paštiky, palačinky, šneci, žabí stehýnka, vína a typické francouzské bagety.

Pro samé jídlo ale nezapomínejte ani na historické památky a kouzelná místa, jichž je v Paříži nespočet. Nesmíte si nechat ujít hlavní dominantu, Eiffelovu věž, dále gotickou katedrálu Notre-Dame, krásu versailleských zahrad, nábřeží řeky Seiny, čtvrť Montmartre, Pigalle s proslulým kabaretem Moulin Rouge, baziliku Sacré-Coeur, náměstí malířů Place du Tertre nebo hřbitov Père Lachaise. Večer si pak vychutnejte projížďku lodí po Seině nebo procházku nočním městem. Pro tohle všechno si hned teď, bez dlouhých odkladů, objednejte poznávací zájezd Paříž.

Řím

Dalším nepřekonatelným zážitkem, městem, které stojí za to navštívit, je Řím. Úchvatná metropole s nádhernými starověkými památkami. Ze všech koutů tohoto monumentálního města na vás bude dýchat dávná historie a paměť všech evropských národů. A jaké památky si zde rozhodně nesmíte nechat ujít? Největší římský amfiteátr Koloseum, baziliku sv. Petra ve Vatikánu, centru katolické církve, nejslavnější římskou fontánu Fontana di Trevi, ruiny Forum Romanum, Fontánu čtyř řek na náměstí Navona, baziliku sv. Jana v Lateránu, Španělské schody nebo Andělský hrad – ojedinělou kruhovou stavbu na nábřeží řeky Tibery.

Ani v tomto městě nezapomeňte na poznávání zdejší vyhlášené gastronomie. Od klasické pizzy přes těstoviny, olivy, salámy a vína až po tradiční italskou kávu.

Norsko

Další nezapomenutelnou výpravou za krásami světa, kterou bychom zde rádi doporučili, je poznávací zájezd do Norska. Ideální volba pro ty, kdo mají rádi klid a přírodu. V nejkrásnější severské zemi si můžete zachytat ryby v průzračných jezerech, vydat se na túru po Trolí stezce, navštívit souostroví Lofoty a objevit krásu fjordů. Norsko je země, kde lidé umějí žít v symbiotickém vztahu s přírodou, uctívanou a chráněnou, a láká zejména ty, kdo si chtějí odpočinout od civilizačního shonu.


CK REDOK

Více o všech poznávacích zájezdech naleznete na Redok.cz.

 

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist