Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Potisk triček si zařiďte tam, kde dbají na ekologické hledisko

Toužíte po nějakém originálním tričku a nemůžete ho nikde sehnat? Tak si ho nechte vyrobit na míru. Plánujete se vydat s partou na vodu a chcete se sladit do týmového oblečení? Trička vám potiskne kdejaká firma. Doporučujeme však vybírat takovou, která dbá i na ekologické hledisko.

Při všem, co v životě děláme, se můžeme trochu více ohlížet na naši planetu a výroba triček není výjimkou. Dokázat se to snaží Mates, který ve firmě MatesArt nabízí právě i potisk triček. Svou firmu si provozuje sám, k práci přistupuje s nadšením a láskou, do svého odvětví se snaží vnést ekologický přístup. V čem spočívá? Je postaven na dvou hlavních pilířích.

Pořiďte si tričko z organické bavlny

Jednobarevné tričko dnes pořídíte i pod stovku, jaká však bude jeho kvalita a jakým způsobem vzniklo, je druhá věc. Kvalitní trička s vyšší gramáží jsou vždy dražší a vyplatí se připlatit si za ně. Neroztrhnou se, nepřetočí se jim švy, nevytahá se jim výstřih. Kromě gramáže byste ovšem měli sledovat i jejich původ.

Zaměřujte se na textil z organické bavlny a textil s certifikací GOTS, Fair Trade. Tyto certifikáty dokazují, že při výrobě textilu se dbalo na dobré pracovní podmínky. Textil je důstojnější k lidem, šetrnější k přírodě a také nesmrdí chemií. Je to důležité nejen pro nošení, ale i pro tisk, potom totiž nesmrdí v sušicím tunelu.

Ekologický tisk s certifikovanými barvami

Druhým hlediskem ke zvážení je pak samotný sítotisk či jiná forma potisku. Chtějte, aby mezi potřeby pro sítotisk patřily barvy s certifikací GOTS 100% na vodní bázi a bez rozpouštědel. Jsou šetrnější k přírodě, příjemné na omak a do materiálu se skutečně vsají, takže drží i po dlouhých letech.

Za variantu šetrnou k přírodě možná zaplatíte o něco více. Zkuste si jednou či dvakrát uvařit oběd doma místo jídla v restauraci a hned máte na ekologický tisk našetřeno. Člověk by si měl uvědomit, co je pro něj v životě důležité a jak se chce chovat k místu, kde žije. Přesně tak se nad svým životem na planetě Zemi zamýšlí i Mates, který nabízí nejen potisk triček, ale vytvoří vám také merch na zakázku.

Zdroj foto: Matesart.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist