Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Ověřené rady, jak vybrat ideální místo k bydlení

Při pořizování vlastního bydlení se na začátku rozmyslete, zda chcete koupit již hotový dům a případně jej rekonstruovat, chcete bydlet v bytě, například ve městě nebo sháníte pouze pozemek a plánujete stavbu nízkoenergetického domu nebo dřevostavbu. Myslete také na výběr vhodného místa.

Kde postavit dům

Výběr místa, kde postavit dům je stejně důležitý jako samotná stavba domu. Rozhodně toto místo vybírejte s partnerem nebo s celou rodinou. Zamyslete se nad dopravní infrastrukturou daného místa, nad občanskou vybaveností a také nad tím, jak daleko to budete mít do práce, do školy nebo do obchodu.

Na co si dát pozor

Málokoho napadne, že lokalita bydlení je jednou z hlavních priorit, které se řeší při prodeji domu nebo bytu. Myslete také na to, že na daném místě chcete bydlet delší dobu nebo dokonce i celý svůj život. Je dobré, když budete hned od začátku vycházet také se sousedy a budete mít i dobré vztahy s vedením radnice.

Jak vybrat pozemek

Při výběru pozemku byste měli zohlednit nejen to, jak pozemek vypadá, zda je travnatý, zalesněný nebo jestli se nachází na konci města či vesnice. Pozor si dejte také na to, jak je vedený v katastru, zda vydá stavební úřad povolení k plánované stavbě a ideálně se obraťte na realitní kancelář, která vám se všemi těmito náležitostmi pomůže.

Výhody bytu ve městě

Pokud nechcete stavět dům a řešit výběr pozemku, najděte si vhodný byt k bydlení. V současné době jsou vyhledávané byty ve městech i na jejich periférii. Výhodou bytu je úspora času při úklidu a opravách, nižší pořizovací náklady a možnost v budoucnu byt pronajmout, případně nechat dětem.

Koupit již postavený dům

Předejít stavbě domu můžete také koupí již postaveného domu. Při koupi domu myslete na to, jak velký dům chcete mít, kolik členů má vaše rodina a jak plánujete dům zařídit. Nezapomínejte také na to, zda plánujete dům rekonstruovat, případně přestavět podle vašich představ. Investice do nemovitostí je v současné době správnou volbou a ideálním krokem, jak zhodnotit uspořené finance.

Občanská vybavenost a dopravní infrastruktura

Koupě domu a bytu by pro vás mělo být příjemným krokem a posunem ve vašem životě. Abyste se vyhnuli zbytečným problémům a starostem, tak se obraťte na realitní makléře, kteří vám s koupí pomohou. To stejné platí, i pokud vás zajímá prodej nemovitosti. Výhodou realitní kanceláře je orientace na trhu s nemovitostmi a veškeré služby, od vystavení inzerátu s prodejem, přes potřebnou dokumentaci až po samotnou koupi domu nebo bytu.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist