Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

Ohromte ložnicí! Bez kvalitní luxusní postele to však nepůjde

Ložnice se mnohdy podceňuje. Přestože v ní trávíme třetinu svého života, jelikož právě tolik času bychom měli věnovat kvalitnímu a dostatečně dlouhému spánku, obvykle v tomto čase své okolí nevnímáme. Ale to jen zdánlivě. Na ložnici skutečně záleží.

Nezapomeňte, že právě ložnicí ohromíte dámy. Pokud jde o partnerský či rodinný život, určitě zvýšíte intenzitu… jak to říct decentně? Partnerské interakce. Takže ohromte ložnicí! Vybudujte parádní prostor, který nebude jen místem, ve kterém chcete především rychle usnout. Do dobře navržené ložnice se budete těšit, poskytne vám prostor pro relaxaci a též se v ní skvěle vyspíte.

Ohromte ložnicí! Bez kvalitní luxusní postele to však nepůjde

Novým trendem ložnic jsou především luxusní boxspring postele

Trendy přichází a odchází, pak jsou tady evergreeny, které zůstávají déle, někdy i trvale. Hledejte je v konkrétních ložnicových prvcích. Třeba v boxspring postelích. Někdy se jim říká rovněž americké postele. Dříve jste na ně narazili v luxusních hotelech a penzionech, nově patří mezi kvalitní luxusní postele i do našich domácností.

Boxspring postele jsou masivně působící postele s dřevěným nebo kovovým spodním rámem, který je krytý čalouněním. Uvnitř rámu je pružinová konstrukce, na kterou se pak pokládá další kvalitní matrace, opět pružinová, někdy též pěnová. I tato část je čalouněná a se spodním rámem vytváří dokonale sladěný celek. Na povrchu horní matrace se umísťuje tzv. topper, tedy nižší krycí matrace, ještě více změkčující povrch, a v případě potřeby i překrývající mezeru mezi dvěma spojenými postelemi. O špičkový design boxspring postelí se pak postará čalouněné čelo postele. Čím boxspring postele vynikají? Mají především luxusní vzhled, a aby byl naprosto dokonalý, můžete si koupit i již navržené postelové sety, které celkový dojem ještě více umocní. K posteli si tak máte možnost rovnou vybrat křeslo i noční stolky.

Ohromte ložnicí! Bez kvalitní luxusní postele to však nepůjde

Víte, jaké další trendy nás, co se týče ložnic, čekají v roce 2023?

Trendy tady samozřejmě jsou i co se týče designu a vybavení ložnic. Ložnice lze dle nich kdykoliv měnit, ale základ, kvalitní postel, může zůstat. Co bude slušet ložnicím v roce 2023?

Lázeňské ložnice

Zamilovali jste si ložnici na dovolené či při pobytu v lázních? Směle si takovou lázeňskou ložnici udělejte i doma. Vyznačuje se čistým stylem, minimalismem i preferencí bílé. Použité dřevěné prvky jsou z masivu a ve světlých barvách.

Zelený design bez zelené barvy

Lázeňský styl hodně koresponduje i s dalším, tzv. zeleným designem. Nečekejte však zelené zdi. Pouze si hrejte se zdánlivě neopracovaným dřevem. Třeba si noční stolky vyrobte z dřevěných pařezů, nebo na stropě odhalte trámy. Dominantní bílá a masivní dřevo tedy zůstávají. Přidejte ještě zelené prvky v podobě květin. I když v ložnici by se to s květinami nemělo přehánět.

Do ložnic se vrací i art deco

Tento dekorativní styl vznikl po roce 1910, ještě před 1. světovou válkou. Je to styl s prvky extravagance, luxusu a okázalé prezentace bohatství, kde se však starší materiály nahradily těmi moderními. Objevila se nerezová ocel a chrom. Přírodní materiály byly texturované a grafické. Využívaly se i kůže exotických zvířat – například zeber. Zkuste přidat pár podobných prvků i do vaší trendy ložnice. Třeba v podobě textilií či dekorací v art deco stylu.

Ložnice mají v roce 2023 poskytnout maximum komfortu a luxusu

Vsaďte na kvalitní materiály a hebkost. Nejlépe to uděláte pomocí různých textilií. Vrstvěte krásné a hebké koberce, používejte nejen přikrývky, ale i plédy, nešetřete ani látkou na závěsech a nekraťte je nad zemí, už vůbec ne výše. Hrajte si s drapérií jako umělci a udělejte závěsy klidně o půl metru delší. Sázka na luxusní materiály by měla být samozřejmostí.

Nesedí vám minimalismus? Zkuste mišmaš vzorů – to je další ložnicový trend

U minimalismu můžete zůstat, pouze bez ladu a skladu nakombinujte různé bohatě vzorované textilie. Ale pozor! Chaos má být jen zdánlivý. Vzory by rozhodně měly najít nějakou tu společnou řeč. Takto můžete kombinovat třeba několik sad povlečení.

Ohromte ložnicí! Bez kvalitní luxusní postele to však nepůjde

Vyhrajte si se zdí

Za svoji boxspring postel vyrobte kreativní zeď. Vytvořte dekorativní vzor z lišt, použijte zajímavou 3D tapetu, nebo si nechte vytisknou tapetu vlastní z vašich rodinných fotek.

Zkuste i černou

Ložnici černá sluší, a právě v této místnosti si s ní můžete dovolit experimentovat. Co byste řekli na černý strop? Místnost opticky sníží, což navodí útulný komfort. Černou pak vyvažte i na opačné straně a zvolte třeba černé závěsy nebo černé komody. Ložnici by však měla dominovat bílá barva na zdech a ideálně medovo hnědé dřevěné prvky.

V barvách žhavé terakoty

Chcete spíše ložnici prosluněnou jako léto ve středomoří? Vsaďte na barvu žhavé terakoty. Pokud jde o barvy zdí či podlahy, preferujte jednoznačně bílou. Bílý volte i nábytek či samotnou postel. Všechny ostatní doplňky – koberce, textilie, různé další dekorace i obrazy – pak volte v barvách žhavé terakoty.

Trendy 2023 pro ložnice radí zaměřit se též na světla a světýlka

Do ložnice rozhodně nepatří LED světla s modrým spektrem, která oddalují spánek a zhoršují usínání. Proto by v ložnici neměla být ani televize, počítač, a i mobilní telefon byste měli odkládat povinně na prahu ložnice. Nevymlouvejte se, že potřebujete budík. Klasické budíky se stále prodávají. Ložnici dodejte komfort různým náladovým osvětlením. Lampy a lampičky mohou být všude. Silou žárovek však šetřete. Dopřejte si i svíčky. Avšak vzhledem k bezpečnosti ty LED na dálkové ovládání. Využijte i různé dekorační LED řetězy, které nabídnou intimní atmosféru.

Ohromte ložnicí! Bez kvalitní luxusní postele to však nepůjde

Co patří, a co už ne do luxusní ložnice?

Jak zařídit luxusní ložnici? Nejdůležitější je dobrá postel. Inspirujte se postelemi Materasso. Právě ony budou dokonalým srdcem vaší ložnice. Rozhodně ložnici nijak nepřeplňujte. V podstatě si vystačíte s několika málo dalšími kousky nábytku.

S nočními stolky, hodí se křeslo, taburety, možná komoda, pokud to však je možné, skříň raději vynechte. Vestavěná vadí méně, kusové klasické ložnicové skříně nahraďte jiným úložným prostorem, ideálně mimo ložnici. Ta musí zůstat vzdušnou a minimalistickou, přestože nakonec použijete různé dekorace.

Do vybavení ložnice patří i správné osvětlení. Určitě sem nepatří televize. Už dávno se i toaletní stolky pro ženy přesunuly spíše do koupelen a pracovnu si raději zařiďte v předsíni, nebo v rohu obývacího pokoje. Ložnici svěřte jiné funkce. Celý prostor musí být snadno ukliditelný. V ložnici bychom totiž rozhodně měli udržovat zdravé bezprašné prostředí.

Ohromte ložnicí! Bez kvalitní luxusní postele to však nepůjde

Zdroj foto: Materasso

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:


 

    

Partneři portálu:


 

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist