Připravujeme

Obsah:

LEDEN / ÚNOR 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Ochranné pomůcky na pracoviště

Bezpečnost na pracovišti je základním rysem moudrého zaměstnavatele. Všichni zaměstnanci by si měli vážit hlavně zdraví svého i svých kolegů. Nezáleží na tom, jaké činnosti vykonáváte, neboť každá profese má svá rizika a každé prostředí přináší jistou míru ohrožení. Nejvíce jsou různým nebezpečím vystaveni stavební dělníci, pracovníci ve výrobě pracující se stroji, nářadím či nebezpečnými látkami, svářeči a další povolání, u kterých je potřeba používat ochranné pracovní pomůcky nevyhnutelná. Tyto pomůcky jsou často přímo nařízeny bezpečnostními předpisy vztahujícími se k danému pracovišti. A dodržování předpisů je většinou závazné.

Základní pracovní výbava

Komplexní ochrana pracovníka je dobrou prevencí proti úrazům, a tak by na žádném pracovišti neměla chybět základní ochranná výbava. Ta se samozřejmě bude lišit podle druhu práce, kterou vykonáváme. Rozhodně k ní budou patřit veškeré pracovní oděvy a obuv, ochranné brýle, rukavice, přilby, sluchátka proti hluku, pokrývky hlavy, ochranné štíty, čepice se skořepinou, zátkové chrániče a další pomůcky na ochranu dýchacích cest.

Čím větší ochrana, tím lépe

Co se ochrany zdraví týče, je výhodnější jít i nad rámec standardů, protože nikdy nevíte, co vše se vlastně ve skutečnosti může stát. Některé pracovní úrazy se nedají předvídat, jiné ano – proto je lepší se chránit raději více, nežli méně. Předcházení rizikům v podstatě znamená, že se vám nikdy nemusí nic závažného stát, i když pracujete ve velmi nebezpečném prostředí. Jako příklad můžeme uvést třeba zdánlivou drobnost, že jednorázové rukavice by se neměly používat vícekrát.

Kde seženete kvalitní ochranné pracovní prostředky

Opravdovým profesionálem na trhu s ochrannými pracovními prostředky je společnost ARDON. V její nabídce naleznete kompletní sortiment snad pro všechna odvětví výrobních závodů, dílen, skladů, ale i staveb. Vybírat můžete ze široké palety ochranných pomůcek. Nechybí zde ani respirátory, pracovní oděvy, přilby, sluchátka, rukavice a obuv pro práci i volný čas.

Více informací najdete také na www.ardon.cz.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist