Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Nový Roku gin je oslavou japonského řemesla

Prémiový gin značky Roku v sobě snoubí atributy japonské kultury a přináší výjimečný chuťový požitek. Roku, v překladu „šest“, ve své precizně vyladěné hexagonální lahvi ukrývá v chuti a vůni vzácnou příměs šesti japonských botanicals a vyzdvihuje prvky japonské řemeslnosti.

Japonsko věnuje výrobě alkoholu vysokou pozornost a péči, a proto v této zemi vznikají například jedny z nejvyhlášenějších whisky světa. Japonskou whisky světu jako první nabídl destilatérský dům Suntory v Ósace, odkud pochází i řemeslně vyráběný gin Roku. Na trh byl poprvé uveden roku 2017 a nyní se dostává i do českých barů a restaurací. Kvalita tkví především v jedinečně tekutině, ale za pozornost stojí i design lahve, v němž jsou otisknuty neopomenutelné symboly Japonska a jehož etiketa je vyráběna z tradičního japonského papíru washi.

Chuť a vůně

Gin Roku obsahuje směs 6 exotických botanicals – rostlin, které jsou typické pro Japonsko a které nenajdete takto pohromadě v žádném jiném ginu na světě. Rostliny se sbírají na vrcholu své sezóny, tedy v období s nejideálnějšími podmínkami pro vyniknutí jejich silic v chuti a vůni ginu.

Na jaře se sbírají květy sakury, které do ginu vnášejí jemnou nasládlost a květinový nádech. Po odkvětu se zaměřuje sběr na lístky sakury, v nichž je patrná lehká hořčina. Během léta a na podzim se sklízejí lístky zeleného čaje Sencha a Gyokuro s charakterem travnatých tónů a bylin. Zimní období patří výběru kvalitních plodů pepře Sansho a citrusů Yuzu, z nichž se používá kůra, vnášející do ginu citrusovou svěžest.

Design lahve

Znak číslice 6 včetně dalších ručně kreslených prvků lahve a klíčových vizuálů jsou dílem uznávaných japonských řemeslných výrobců kimon Chiso.

Servírování a food pairing

Servírovací rituál Roku podporuje přirozenou chuť a vůni použitých rostlin.

Nejlépe si ho vychutnáte namíchaný ve sklenici ledu typu highball s kvalitním tonikem a 6 proužky zázvoru.

Z jídla se doporučuje podávat Roku gin k: Sashimi, grilovaným krevetám, polévce miso a oden. Chuť skvěle ladí k čaji matcha, jako sladkou tečku ideálně servírujte zmrzlinu s čajem matcha nebo matcha cheesecake.

ROKU gin

Japonský řemeslný gin s vyváženou kombinací 6 exotickými botanicals, typických pro zemi vycházejícího slunce, nabízí mimořádný zážitek z pití. Design lahve zdobí ručně kreslené japonské znaky na tradičním papíru Washi. Doporučené servírování s šesti proužky zázvoru a kvalitním tonikem podpoří jeho přirozenou citrusovou chuť s lehkým pepřovým závěrem.

Objem: 0,7l

Doporučená cena: 699,- Kč

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist