Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Nová Škoda Octavia 2.0 TDI má elektronický omezovač až na 275 km/h. V čem je háček?

Dvoulitrová Octavia v dieselovém provedení byla odjakživa synonymem relativně dynamického a přitom úsporného rodinného vozu. Ale nazývat ji dálniční střelou? To určitě ne. Respektive až doposud. Nejnovější generace nejoblíbenějšího mladoboleslavského modelu dostává do vínku krásných 196 koní. Informovanější z vás zřejmě tuší, že nemáme na mysli tovární verzi. Ve standardním provedení má motor 2.0 TDI o poznání menší výkon.

Nenechte se zmást titulkem. Nová Škoda Octavia 2.0 TDI sice v kombinaci se sedmistupňovou DSG nabízí ještě o něco větší výkon (200 koní), ale ručička na tachometru nepřekoná hranici 235 km/h. O to zajímavější je počin švédských tunerů z firmy BSR, kteří si vzali na paškál slabší dieselový dvoulitr a „poštelovali“ původní výkon (150 koní) na slušných 192 koní. Výrazného navýšení se dočkal i točivý moment, a to o 76 Nm na výsledných 438 Nm. V rámci tuningového kitu úpravce posune elektronický omezovač na impozantních 275 km/h. Takové rychlosti sice vůz nedosáhne, ale v případě nastavení na 250 km/h by nebyl využit potenciál upraveného motoru naplno.

Úpravce láká zájemce na úplně nový požitek z jízdy a mimo jiné i vyšší bezpečnost při předjíždění. Dle jeho slov se vyšší výkon projevuje v celém spektru otáček, především však ve středním a vyšším pásmu. Pokud vás napadlo, že provozní náklady takto vyladěné Octavie nebudou právě nejnižší, mýlíte se. Průměrná spotřeba paliva do 5 litrů neudělá průvan ani v méně nadité peněžence.

Zájemci o výkonnější Octavii přitom nemusí mít obavy z případného poškození motoru, ke kterému by mohlo dojít v souvislosti s tuningem. BSR totiž v základní ceně poskytuje záruku. Úpravce má s vozy Škoda dlouhodobé zkušenosti a v minulosti mimo jiné představil například posílenou Octavii RS třetí generace – výkon čtyřválcové benzinové TSI navýšil o 55 koňských sil. Výsledných 301 koní umocnil posunutím elektronického omezovače na 330 km/h.

Zda se spokojíte s továrním výkonem, nebo si vůz necháte upravit, je na vás. Ceny nové Škody Octavie 2.0 TDI atakují hranici 700 tisíc korun, základní cena úprav je 20 753 Kč.


Zdroj / foto: bsrczech.cz.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist