Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Netradiční maratonské rekordy

Maratonský běh má vzdálenost 42,195 km a řadí se tak mezi druhou nejdelší disciplínu olympijských her. Tam byl zařazen už v roce 1894 a o dva roky později se uskutečnil první závod.

Název i délka jsou odvozené od legendy o řeckém běžci, který nesl zprávu o vítězství Athéňanů nad Peršany. Běžel z města Marathónu do Athén, kde předal zprávu a vyčerpáním zemřel. Maraton je pro mnoho běžců nepsanou metou, které snad jednou dosáhnou. Píle, pravidelné tréninky, pohodlné sportovní oblečení a dostatek odhodlání vedou k postupnému zlepšování, díky kterému je tento cíl reálný. Maraton si ale můžete zaběhnout i trochu jinak a třeba se pokusit o rekord.

Maraton s pletením

Dělat více věcí najednou umí především ženy, ale i muži to zvládají. Američan David Babcock začal při svých běžeckých trénincích už v roce 2010 plést. Protože na oba koníčky už neměl čas, rozhodl se je spojit a při běhání se věnovat i pletení. Jak se zlepšoval v pletení, zlepšoval se i v běhání a o tři roky později zaběhl maraton v čase 5 hodin a 48 minut, přičemž šála upletená během výkonu měla délku 3,7 metru. K úrazu kvůli přišlápnutí takto dlouhé šály nedošlo proto, že si ji celou dobu běhu obmotával kolem svého těla, a tak mu nijak nepřekážela.

Maraton pozpátku

Dopředu běhá každý, a tak se Číňan Xu Zhenjun rozhodl udělat to přesně naopak. V roce 2004 oblékl tepláky a tričko, vyrazil na trať a s rekordním časem 3 hodiny a 43 minut uběhl 42 kilometrů zády napřed. Běžec Joe Salter si k běhu pozpátku přidal ještě žonglování a do cíle se tak dostal v čase 5 hodin a 51 minut.

Maraton v kostýmu

Možností, jak se dostat do Guinnesovy knihy rekordů je více, jedna z těch nejjednodušších je zaběhnoutmaraton v originálním převleku a nespoléhat jen na sportovní legíny a tričko. Musíte však najít takový, který ještě nikdo před vámi neměl. Obsazený už je rekord za nejrychlejší uběhnutí maratonu v převleku za zombie, doktora, filmového hrdinu, hasiče, astronauta a mnoho dalších. Musíte tak kromě svých nohou zapojit i fantazii.

Pokud se necítíte na maraton, začněte postupně a pomalu si prodlužujte trasy a posouvejte cíle. Ne každý je od narození běžec a k dobré kondici a vytrvalosti se musí proběhat.

 

Zdroj foto: Upbrands.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist