Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Nebezpečí prašného prostředí

Prach doma považujeme spíše za estetický problém, jako známku toho, že se moc neuklízí. A tak chodíme a prach utíráme. V průmyslové výrobě je jeho likvidace nutná kvůli bezpečnému prostředí.

Nejen střelný prach

S výbuchem si spojíme většinou střelný prach, který používali gangsteři ve filmech. Riziko výbuchu ale hrozí i u běžného prachu, který vzniká ve výrobách a zpracovatelských závodech. Když se prach usadí ve větší vrstvě, což u mnoha druhů prachu je již 1 mm, může dojít ke vzniku prostředí s rizikem výbuchu či požáru. Kvalitní odsávání a filtrace vzduchu je tak ve výrobnách naprosto nezbytná pro bezpečné pracovní prostředí.

Rizikové železo

I u takových surovin, které jsou v kompaktním stavu nehořlavé, má stupeň rozmělnění vliv na výbušnost. Hliník a železo jsou materiály, které jen tak neshoří, jejich prach už ale může být explozní. Uhelný prach je velmi výbušný, v minulosti již mnohokrát ukázal, jak moc. A v potravinářském průmyslu jsou za explozní a tedy potencionálně nebezpečné považovány všechny organické prachy, se surovinami se podle toho také nakládá. Mouka, cukr, kakao, škroby, senný a obilný prach a mnoho dalších jsou k vytváření elektrostatického náboje velmi náchylné. Odsávání explozního prachu je ve všech odvětvích průmyslu i zpracování důležité pro zajištění bezpečného a čistého prostředí. Obecně se o výbušnosti prachu moc nemluví, a tak mnohdy nemáme ani povědomí, že je něco takového možné. Výbušné vlastnosti přisuzujeme spíše kapalinám a plynům, prach však dokáže být také nebezpečný a nelze na něj zapomínat. Centrální filtrace je nezbytná ve všech provozech, ve kterých při zpracování a výrobě prach a drobné nečistoty vznikají.

Provozy se zpracováním dřeva a papíru, slévárny, brusírny, lakovny, chemický a farmaceutický průmysl i oblast automotive. V každém provozu, kde by mohlo docházet k vrstvení prachu a případnému vzniku rizika je jeho včasná likvidace nutná.

Zdroj foto: Cipres.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist