Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Moderní umění vyžaduje moderní řešení

Člověk se kreativně a umělecky projevoval již od doby kamenné. Jedním z prvních projevů byly malby a kresby. V průběhu času umělcům jako plátno sloužili nejrůznější věci. V pravěku to byly stěny jeskyně, s postupem času se přešlo k nástěnným freskám a malířským plátnům. A neměnil se pouze podklad ale i malířské nástroje. Od uhlu, přes první namíchané barvy až k těm olejovým.

Digitální revoluce v umění

Momentálně probíhá další změna v této umělecké oblasti, která znovu lidem rozšiřuje možnosti a cesty, jak se projevit. Svět financí a podnikání před několika lety začala měnit digitální revoluce. Ta neminula ani oblast kultury, a především malířské tvorby. Časy kdy umělci trávili i týdny a měsíce u jednoho obrazu jsou minulostí. Dnešním plátnem je počítačová obrazovka a paletou je zásoba barev z barevných prostorů RGB a CMYK.

Je počítačová tvorba vůbec umění?

Někteří by mohli tvrdit, že digitální tvorba není opravdové umění. Ale pojem umění je široký, mnohotvárný a lze jen těžko jej konkrétně definovat a ohraničit. Podstatné je, že jde o individuální vyjádření, které vytváří jak společenskou, tak i estetickou hodnotu. Výhod oproti klasické malbě je nespočet. Když pomineme rychlost, snadnou opravu chyb a nižší cenu, jde především o snadné sdílení s ostatními. A nemělo by umění být dostupné všem? Navíc filmový a herní průmysl je závislý na nákresech konceptů, které se již dělají pouze na počítačích. Digitální tvorba jednoduše tlačí více na praktické využití umění.

Ohebné řešení pro tvůrce

S rozšířením tohoto trendu vzniká i tlak na samotné výrobce počítačů. Přeci jen oni jsou pomyslnými výrobci „pláten“ pro moderní malíře. Jedním z lídrů je i Lenovo, které pro tyto potřeby vytvořilo jednu celou sérii produktů. S řadou Yoga Lenovo vstoupilo na trh v roce 2013 a od té doby se těší velké popularitě. Jde především o notebooky, které lze snadno polohovat pro pohodlnější práci. Proto název Yoga. Dále jsou vybaveny kvalitním displejem a dotykovým perem, které jsou pro tvůrce zásadní. Nedávno Lenovo obohatilo řadu o All-in-one počítač Yoga A940, který se shledává s pozitivními ohlasy odborníků i samotných kreativců.

Je otázkou kam se digitální tvorba a umění v dalších letech posunou dál. Můžeme ale počítat, že Lenovo se rychle přizpůsobí a poskytne co možná nejlepší řešení.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist