Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Máte potíže s řídnutím vlasů? Pomoci může změna životního stylu

Krásné a husté vlasy jsou snem mnoha lidí. Kdo na ně měl štěstí, ten samozřejmě vyhrál genetickou loterii. Pochopitelně ne každému se však taková výhra poštěstila. Bojujete-li s řídnutím vlasů, tak však můžete vhodnou péčí dosáhnout výrazného zlepšení stavu. Vše začíná už u nás samotných a našem přístupu k životu. Vlasy jsou totiž jakýmsi zrcadlem našeho zdravotního stavu. Nezdravý životní styl, jako je třeba nedostatek spánku nebo užívání alkoholu či kouření, se na problémech s vlasy může projevit stejně jako nesprávná životospráva.

Čím více chemie, tím hůře pro naše vlasy

Není to ale pouze o životním stylu, je to také o nadměrné zátěži našich vlasů kosmetickými přípravky. Ty zpravila obsahují mnoho chemických látek, které z dlouhodobého hlediska mohou naše vlasy oslabit. Může to vést až k řídnutí vlasů, které někdy končí u transplantace vlasů. Ačkoliv se takto dají problémy s vlasy vyřešit, je to zároveň také zásah do lidského těla, který je vhodné zvažovat až jako poslední možnost.

Dostatek vitamínů a dalších látek

Nejprve je potřeba zkusit změnit náš přístup k vlasům i k životnímu stylu a zajistit vlasům potřebnou výživu a udržovat vlasy hydratované. Co je pro lidský vlas ale vlastně vhodná výživa, která jej udržuje silný, zdravý a vitální? Je to zejména příjem:

  • Dostatku vitamínů

  • Dostatku bílkovin

Ideální je tedy mít v jídelníčku zařazeno dostatečné množství ovoce a také zeleniny. Vhodné je sníst jeden až dva kousky denně. Nejdůležitější je vitamín C, zinek a železo. S ohledem na bílkoviny pak ryby, luštěniny či vejce. Pokud vás zajímá, jak urychlit růst vlasů, lze jim pomoci také příjmem dostatečného množství tzv. zdravých tuků. Jedná se o omega 3 mastné kyseliny. Díky nim se nastartuje také celá řada přirozených procesů v těle, které nemusejí při jejich nedostatku fungovat správně.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist