Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Máte doma problémy s hlukem? Na tato místa se zaměřte

Pokud bydlíte v rodinném domě, který je spíše na samotě, můžete si užívat dokonalého klidu. Nikoho nerušíte ani vy, a nikdo neruší ani vás. O tomto komfortu si však mohou nechat zdát ti, kteří bydlí v paneláku. Patříte mezi ně? Pomoci může odhlučnění. Situace, kdy se objevuje hluk, jsou různé. Patří mezi ně:

  • Klapání bot a posunování nábytku
  • Hlasité hovory a křik dětí
  • Hlučná hudba, nebo televize

Všechny tři problémy mohou být řešení spojená s tím, že se rozhodnete svůj byt odhlučnit. Na jaká místa se zaměřit?

Stěny vašeho bytu

Není nutné odhlučňovat všechny, jelikož řada z nich pochopitelně s nikým nesousedí, a je na nich pouze venkovní fasáda. Zde se tak mnohem více uplatní zateplení. My ale mluvíme o tom, že se rozhodnete zabezpečit odhlučnění stěny. Konkrétně jde o ty, které sousedí s těmi, se kterými máte problémy. My však doporučujeme zaměřit se i na ty zbývající. Nikdy totiž nevíte, zda se do okolních bytů nenastěhuje někdo jiný.

Strop vašeho bytu

Toto rizikové místo je vhodné odhlučnit z toho důvodu, že vás ruší sousedí nad vámi. A to třeba tím, že po dřevěné nebo plovoucí podlaze chodí v botách, a vytvářejí tak nepříjemné klapání. Také může být problém třeba s posouváním židle po podlaze, což taktéž vydává celkem nepříjemný hluk. Realizovat odhlučnění stropu dnes není pro kvalitní firmu téměř žádný problém. A to i díky bohatému výběru různých materiálů.

Podlaha vašeho bytu

Zde doporučujeme realizovat odhlučnění v případě, kdy jste to právě vy, kdo je tím rušivým elementem. Pokud měníte podlahu a z koberců přecházíte třeba na tu plovoucí, nebo na parkety, můžete sousedy pod vámi začít nepříjemně rušit. I tento problém má řešení. Pod podlahu umístěte ještě vhodnou izolační vrstvu, která bude vznikající hluk pohlcovat. Soužití se sousedy pod vámi bude i po výměně podlahy bezproblémové.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist