Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Lenovo YOGA 730: loňský model, který má stále co říct

Tlak na zlepšování technologií a diktát konzumní společnosti velí neustále obměňovat elektroniku za modernější, rychlejší a lepší kousky. My jsme se rozhodli jít v dnešní recenzi tak trochu proti proudu a podívat se na notebook Lenovo YOGA 730.

Řekněme si to otevřeně – na trhu byste určitě našli novější notebooky typu 2v1 s modernějším hardwarem než má Lenovo Yoga 730. Nejedná se ale o nějakého staříka, jehož spuštění vám zabere půlku dne. Testovaný 13palcový model byl představený teprve vloni a s hardwarovými prvky jako jsou 8. generace procesoru Intel Core i5-8250U nebo 256GB M.2 PCIe SSD disk rozhodně ještě nepatří do starého železa. A i když už dávno neplatí vzletná prohlášení o tom, jak zvládne bez problémů i nejnáročnější aplikace, pořád je to výkonný, elegantní konvertibilní notebook s dlouhou výdrží na baterii, který můžete využít pro práci i zábavu. Jeho cena šla navíc logicky dolů, takže vaši peněženku nebude jeho nákup tolik bolet.

Tenký, lehký a ideální pro multimédia

Pokud si pod pojmem zábava představujete hraní nejnovějších počítačových her s co nejvyšším rozlišením, pak hledáte ve špatné kategorii notebooků. Lenovo YOGA 730 rozhodně není herní počítač i když něco méně náročného byste na něm rozchodili. V čem naopak naprosto exceluje, je přehrávání hudby a filmů. Velmi mu v tom pomáhají čtyři režimy použití, nízká váha a poměrně precizní panty, které umožní naklápět displej velmi přesně podle potřeby uživatele.

Posledně zmíněný prvek má nevýhodu v tom, že hlavně zezačátku může otevírání notebooku působit trochu těžkopádně a je třeba si na něj trochu zvyknout. Tenký profil notebooku Lenovo YOGA 730 a ještě útlejší část s displejem v nás totiž při prvních několika otevíráních vyvolávaly dojem, že bychom tomuto 13,3palcovému Full HD IPS dotykovému displeji s prakticky nulovým rámečkem mohli snadno nechtěně ublížit.

Praktické dotykové pero

Skvělou vychytávkou pro přesnější práci na displeji je pero Lenovo Active Pen 2, které je součástí balení. Uznáváme, že pro některé uživatele může jít hlavně ze začátku spíš o přítěž, která se svým stojánkem umístěným hned vedle tlačítka pro zapnutí notebooku bude spíš překážet. Pokud ale ve své práci potřebujete sem tam udělat náčrtek nebo se vám dobře přemýšlí při tvoření myšlenkových map, tak je tahle hračka pro vás jako stvořená. Ze začátku jsme pero zrovna moc nevyužili, nebylo proč, ale postupem času se stalo víc a víc nedílnou součástí každodenní práce s notebookem.

Aktivní pero pro nás mělo vlastně jenom dvě nevýhody – už zmiňovaný plastový držák, který po nasazení do jediného USB 3.0 konektoru překrývá tlačítko pro zapnutí notebooku a pak zdroj energie pro samotné pero. To je totiž napájeno 4A baterií (ještě tenčí než AAA baterie), kterou není zrovna snadné sehnat.

Závěr

Samotný notebook zvládal během našeho testování prakticky všechny požadované činnosti na jedničku, snad kromě pokusů o spuštění některých náročnějších her. Příjemným bonusem byla výdrž na baterii pohybující se běžně kolem 8 hodin a více, podle toho, co jsme s notebookem zrovna prováděli.

Co říci závěrem? I přestože nejde o nejnovější model, má Lenovo YOGA 730 rozhodně pořád co nabídnout a nás zaujal jako fajn varianta domácího notebooku, který si v pohodě vezmete i do batohu na dovolenou. Rozhodně se ale neztratí ani jako elegantní kolega na pracovní schůzky.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist