Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Lenovo a jeho originální nápady nás fascinují už desítky let

Nepsaný zákon trhu hlásá, že zákazníci chtějí stále něco nového, i když o tom sami nevědí. I v dnešní době je tak třeba přicházet s neustálými novinkami, obzvláště pokud jde o technologie. Nejen ve světě notebooků a konvertibilních zařízení je hlavním tahounem firma Lenovo, která neustále posouvá hranice možností.

První vlaštovky výjimečných technologických vychytávek můžeme najít už v řadě notebooků ThinkPad, kterou má většina uživatelů spojenou spíše s uniformními pracovními notebooky a nikdo od ní tedy nečeká žádné šílené kreace, pokud jde o design a funkce. Existují ale některé velice zajímavé kousky z této produktové řady, z nichž některé jsou dodnes považovány za průkopníky a inovátory, jiné zase za slepé vývojové větve notebooků. Z téhle sady výstřelků můžeme namátkou zmínit ThinkPad 701c z poloviny 90. let minulého století, který si díky výsuvné rozložitelné klávesnici vysloužil přezdívku Buttefly. Nemusíme ale chodit až tak daleko do počítačového „pravěku“, stačí se podívat na ThinkPad X41 Tablet z roku 2005 s otočným displejem (který ale ještě nereagoval na dotek ale spíše na tlak) nebo na obří 17palcový notebook W700DS z roku 2008, který měl ke svému už tak velkému displeji ještě druhý výsuvný displej pro větší pracovní plochu.

Od jisté doby ale můžeme říci, že značka ThinkPad v podstatě upustila od módních výstřelků a designových hrátek a soustředí se především na to, co umí nejlépe. Tím jsou samozřejmě výkonné pracovní stroje s prakticky neměnným vzhledem a neskutečnou odolností.

Flexibilita má nové jméno

Štafetu na poli oněch designových vychytávek, které sem tam posouvají nebo dokonce úplně boří hranice, převzala před necelými osmi lety značka YOGA. V dnešní době se skoro nechce věřit, že ještě před deseti lety byl vrcholem flexibility u notebooku fakt, že můžete sklopit monitor do vodorovné pozice. Pak ale přišel první notebook YOGA a svět notebooků se začal otáčet.

Tehdejší model Lenovo IdeaPad Yoga 13 měl ještě po vizuální stránce dva obyčejné panty, které ale umožňovaly otáčet displej o plných 360 stupňů. Notebook jste tak během chvilky mohli změnit na trochu tlustší tablet s dotykovou obrazovkou nebo vyzkoušet do té doby zcela neznámé režimy použití Stan a Stojánek.

Už o rok později pak Lenovo nastoupilo cestu po linii zeštíhlování – prakticky každý další notebook řady YOGA byl tenčí a lehčí než jeho předchůdce. Novější modely pak představily pant složený z více než 800 dílků a inspirovaný páskem náramkových hodinek, který se stal jakousi poznávací značkou těchto designových konvertibilních strojů.

Notebooky byly ale pouze první vlaštovkou. Už rok po uvedení tohoto přelomového kousku se pod značku YOGA začlenil také první tablet se zabudovaným stojánkem, který slavil úspěch u celé řady uživatelů. Bylo to totiž geniálně prosté vylepšení, které používání tabletu velmi usnadnilo. Další generace tabletu YOGA pak kromě stojánku přinesly třeba i zabudovaný dataprojektor, se kterým si uživatelé mohli pustit svůj oblíbený film třeba na strop nebo zeď pokoje.

Dost bylo škatulkování

Tuhle větu si nejspíš řekli designéři ve vývojovém centru Lenovo v roce 2016 a stvořili YOGA Book. Desetipalcové zařízení s digitální klávesnicí, která stisknutím jednoho tlačítka dokázala zmizet a uvolnit místo grafickému tabletu určenému pro kreslení nebo digitalizaci rukou psaných poznámek. Někteří uživatelé byli k tomuto notebooku a tabletu v jednom těle skeptičtí a prorokovali, že půjde právě o módní výstřelek bez dlouhého trvání.

Nedávno představená druhá generace s názvem YOGA Book C930 ale ukazuje, že se tito proroci spletli. Je výkonnější, všestrannější a pořád má ten punc odvážného stroje, který se nebojí posouvat hranice možností. Vyřešil řadu neduhů svého předchůdce a zároveň otevřel otázku, jaký trumf vytáhne Lenovo z rukávu příště. My se na další originální nápady od tohoto výrobce už rozhodně těšíme.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist