Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Legenda Ford Mustang: se stádem koní pod kapotou

Na světě snad není automobilového nadšence, který by neznal Ford Mustang. Patří to k základním znalostem každého mladého kluka. Historie této ikony amerických silných vozů je ale velice zajímavá, a jen málo lidí věřilo v jeho úspěch. Dnes již víme, že tento vůz předčil i ta nejdivočejší očekávání.

Cíl byl od začátku jasný

Na samotném počátku historie Mustangu najdete pána se jménem Lee Iaccoca. Ten si všiml, že na automobilovém trhu je obrovská díra. Tu tvoří výkonné vozy, které jsou ale zároveň dostupné široké veřejnosti a hlavně mladým lidem. Tohle byla cílová skupina, na niž s Mustangem mířil. Mladí lidé rádi jezdí rychle, ale doopravdy rychlá auta byly mimo finanční možnosti. Ford tedy přišel s výkonným autem, které bylo levné na výrobu. Očividně to fungovalo a stal se z toho nevídaný finanční úspěch.

Ford Mustang se setkal s okamžitým úspěchem

První Mustang s označením Mustang I sjel z výrobního pásu roku 1962. Pod kapotou byl čtyřválcový motor a v interiéru bylo místo pouze pro dva lidi. Tyto kusy jsou na inzerci veteránů již jen velice ojedinělé. Poprvé se oficiálně představil na Velké ceně Spojených států. Nutno ale říci, že se s velkým úspěchem nesetkal. Výrazně lépe dopadla čtyřdveřová verze. Ta byla představena o dva roky později 13. dubna 1964. Automobilka si byla úspěchem této inovované verze natolik jistá, že předvedla hned dvě různé verze.

Postupně se odklání od svých předchůdců

Jejich sebevědomá předpověď se vyplnila. Během prvního dne prodeje bylo objednáno 22 000 vozů. Od té doby se mnohé změnilo, ale základní rysy Mustangů se zachovaly až do dnes. Agresivní maska, široký postoj a burácivý zvuk k němu prostě neodmyslitelně patří. Je ale pravda, že se stává čím dál více civilizovaným. Hybridní Mustang je reálnou možností a osmiválce se vidí jen zřídka. I proto se mnoho lidí přiklání k tomu, že zlatá éra Mustangů přešla. Možná se ale blýská na dobré časy.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist