Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Kolaborativní roboty a průmyslová automatizace v praxi

Jsou malé, přenosné, snadno programovatelné a vhodné i pro malé či střední firmy. Řeč je o kolaborativních robotech, s nimiž se nesetkáte pouze ve velkých korporátech. Dánský výrobce Universal Robots je už více než deset let dodává také do firem, jež si nemohou dovolit investovat miliony.

Průmyslový robot nemusí být velký, složitý a nákladný stroj. Důkazem toho jsou kolaborativní roboty Universal Robots. Malá robotická ramena lze snadno přemístit a naprogramovat na úlohu, která je zrovna zapotřebí. Navzdory své velikosti může být rameno dost silné, model UR16e unese zátěž až 16 kg.

 

Kdo se nebojí inovovat, ten má konkurenční výhodu

Robotické svařování, odstraňování materiálu, manipulace s materiálem, kontrola kvality, montáž, obsluha strojů. To jsou pouze některé z možných aplikací kolaborativních robotů. Jsou snadno přizpůsobitelné a využití si najdou opravdu všude. Zaměstnance nenahrazují, místo toho s nimi spolupracují. Průmyslový robot nemusí stát zavřený v kleci daleko od všech lidí, ba naopak. Cobot je určen k tomu, aby pracoval spolu s lidskými zaměstnanci.

Průmyslová automatizace si nachází cestu do čím dál většího procenta firem a ani ty menší by neměly být výjimkou. Díky cobotům z dílny Universal Robots nemusí zůstávat pozadu.

Za jak dlouho se investice do cobota vrátí?

Záleží samozřejmě na celé řadě kritérií – jaký máte obrat, kolik směn, jak vysoké jsou náklady na zaměstnance, kolika procent dosahuje zmetkovost. Universal Robots má na svém webu pěknou kalkulačku, kde tyto údaje zadáte a následně se dozvíte, za kolik měsíců se investice do kolaborativního robota navrátí. Ano, častokrát jde pouze o měsíce.

Kolaborativní robotika opravdu pro každou firmu

Přijatelné náklady, ale také snadné nastavení. Není třeba zaměstnávat programátory, programování robotů Universal Robots je snadné, napomáhá 3D vizualizace. Coboti jsou flexibilní, bezpeční, rychlí a přesní. V ČR máme několik distributorů Universal Robots, informace najdete přímo na webu výrobce.

Zdroj foto a video: Universal-robots.com

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist