Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Jaký kuchyňský dřez si vybrat

I když jsou samozřejmostí v našich kuchyních mycí linky, bez dřezu se stále nelze obejít. I proto by měl být jejich samozřejmou součástí. Pokud plánujete novou kuchyni, budou se vám hodit rady spojené s tím, jak vybrat správný kuchyňský dřez s ohledem na všechny vaše potřeby. A to nejenom potřeby praktické, ale třeba také ohledy estetické, jelikož i ty jsou v dnešní době poměrně důležité. Podívejme se na to, co je třeba zohlednit.

Velikost dřezu je základ

To první, na co je třeba se zaměřit, je určitě hloubka samotného dřezu. Ta výrazně přispívá k jeho praktičnosti. Pokud ho chcete využít skutečně naplno, myslete na to, že jeho hloubka by měla být minimálně 190 – 200 milimetrů. Jedině tak nepocítíte žádné problémy jak ve chvíli, kdy do něho budete odkládat nepotřebné nádobí, tak ve chvíli, kdy budete chtít opláchnout i něco většího. Co naopak příliš nedoporučujeme, to jsou dřezy mělké, které nabídnou rozměr 160 milimetrů, nebo ještě méně. Ty nás mohou při plnohodnotném použití celkem omezovat. Kromě hloubky je určitě třeba zaměřit se také na celkovou velikost. I zde hraje roli především praktičnost. Pokud plánujete klasickou myčku, může být dřez menší, jelikož bude sloužit skutečně jenom na oplach několika běžných věcí. Pokud ale myčku neplánujete, rozhodně volte rozměrnější řešení, s ohledem na plnohodnotné mytí třeba i velkých hrnců.

Jaký zvolit materiál?

Klasika - nerezové dřezy

I volba materiálu je při výběru dřezu nesmírně důležitá. Pokud se podíváme na naprostou a osvědčenou klasiku, je to rozhodně nerez. Zde bychom se měli ujistit, že jsou vyrobeny z chromniklové nerezové oceli 18/10, což je nerezavějící ocel určená pro potravinářství. Co by nás mělo při výběru nerezového dřezu také zajímat, to je i tloušťka materiálu. Právě ta výrazně přispívá k celkové odolnosti dřezu a k tomu, že si budeme moci být jisti vysokou kvalitou, dobrou odolností a tedy i životností. Pokud chcete to skutečně nejlepší, může tloušťka materiálu dosahovat hodnoty až 1,2 milimetrů. U těch výrazně kvalitních se drží na hodnotě 0,8 mm. Tloušťka, pod kterou byste se při výběru rozhodně neměli dostat, činí 0,6 milimetrů. Jde o standardní klasiku, která bude zaručeně vyhovovat potřebám běžné domácnosti.

Modernější granitové dřezy

Nerez ale není jediným možným materiálem. Hitem poslední doby jsou moderní granitové dřezy, které lákají především na unikátní vzhled. Zde je třeba hledět především na materiál, s ohledem na množství křemenných písků a množství pojiva. Pokud jde o ty nejlepší na trhu, tak jsou využívány špičkové akryláty. Pokud jde o dřezy standardní, jsou využívána běžná polyesterová pojiva. S ohledem na typ daného materiálu následně mluvíme o různých fyzikálně-mechanických vlastnostech, jako je jejich pevnost, odolnost, ale třeba i stálobarevnost, nebo schopnost odolat různým změnám teploty. Navíc je třeba přihlédnout k tomu, že kvalitní granitový dřez by měl obsahovat alespoň 80 procent křemenných písků.

Roli hraje také montáž

Poslední krok, který hraje při výběru roli, je spojený s typem montáže. Pokud se podíváme na klasiku, dominuje takzvaný horní typ, což je naprostá klasika. U pracovních desek z přírodního kamene či kompozitu se ale může používat i možnost dolní montáže. Tím ale varianty výběru nekončí, jelikož stejně tak se lze setkat s variantou integrovanou, kdy dojde k tomu, že se dřez doslova zapístí do pracovní desky. Podobným typem je i montáž, kdy je využíván dřez přesahový, v rámci kterého vznikne na desce jenom velmi nepatrný přesah. Posledním typem, na který můžeme narazit, je možnost celoplošné instalace. Zde se ale jedná spíše o dříve využívané provedení, které v aktuální době už není příliš oblíbené, hlavně s ohledem na celkový vzhled.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist