Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Jaký je rozdíl mezi online marketingem a reklamou

Mnozí si pod pojmem marketing představují reklamu. A přestože mají z části pravdu, není to úplně tak. Reklama je sice jeho součástí, ale marketing v sobě ukrývá mnohem víc.

Marketing je proces

Marketing představuje způsob propagace produktu nebo službu. To, jak podnik komunikuje klíčové vlastnosti produktu veřejnosti a potenciálním zákazníkům. Celý tento proces je završen generováním tržeb a zvyšováním obratů. V překladu to v podstatě znamená, že firma uspokojí zákazníkovy potřeby za finanční obnos. Marketing je tedy jakýmsi zprostředkovatelem.

Jaký je cíl online marketingu pro firmy?

Marketing se snaží v lidech vzbudit zájem o produkty a služby firmy. Toho firma dosáhne prostřednictvím výzkumů trhu, analýzy a pochopení cílové skupiny.

Jaké typy marketingu známe?

Internetový marketing - děje se v online prostředí. Už jen to, že je firma přítomna v online prostředí, je v podstatě marketing.

SEO - optimalizace pro vyhledávače - jde o jednu ze základních služeb online marketingu. Jejím úkolem je optimalizovat obsah webu a další faktory tak, aby se web zobrazoval na co nejvyšších příčkách ve vyhledávačích.

Facebook reklama nebo marketing na sociálních sítích - znamená, že firma využívá další marketingové kanály, jako jsou Facebook, Instagram, Twitter či Linkedln a podobně.

PPC reklama - nebo plať za klik je typ reklamy, díky kterému se vaše produkty zobrazí na konkrétní klíčová slova ve vyhledávačích úplně nahoře bez nutnosti budovat dlouhodobé pozice.

A co je reklama

Reklama je neodmyslitelnou součástí marketingu. Jelikož online marketing zahrnuje mimo jiné i vývoj produktu, výzkum, distribuci produktu, strategii či budování vztahů s veřejností, reklama není jeho synonymem. Je jeho komponentou, jedním ze stádií dlouhého procesu, jehož cílem je prodat produkt nebo službu.

Zdroj foto: Hipromotion.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist