Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Jaký dárek věnovat narozenému dítěti? Dukát!

Jedna z nejkrásnějších tradic, která je spojena s vítáním narozeného miminka, se opět vrací do módy. Před několika desítkami let babičky, dědečkové, tety i strýcové dávali do kolébky dukát z ryzího zlata či tolar z ryzího stříbra. Právě obě zmíněné cennosti jsou symbolem blahobytu a štěstí.

Tradice se táhne v podstatě od dob renesance. Zavedli ji Rožmberkové, kteří narozeným dětem dávali do kolébky nejprve zlatý knoflík. Posléze byl však ozdobný knoflík nahrazen přímo mincemi. Kde takový dukát sehnat? A jak vůbec vypadá?

Dukát či zlaťák z Pražské mincovny

Pražská mincovna se rozhodla vrátit zpět pomalu zapomenutou tradici, a proto začala razit dukáty, zlaťáky a další mince, které jsou vhodné jako dárek k narození miminka. Pokud se na minci podíváte, je na ní vidět miminko, například v peřince. Ještě je u ní uveden rok, tedy rok, kdy se miminko narodilo.

Sehnat se dají dukáty a zlaťáky v různých cenových relacích. Zakoupit můžete jak cenově dostupné varianty, tak i ty dražší.

Kde koupit dukáty a zlaťáky?

Jestliže jste se rozhodli, že darujete zlaťák k narození vašeho synovce, neteře, sestřenice, bratrance či jiného miminka, podívejte se do internetového obchodu zlate-mince.cz, kde najdete mince s různými motivy. Vždy u každého produktu máte uvedené podrobné specifikace, tedy kdo je autorem a rytcem. Samozřejmostí je certifikát, jenž potvrzuje pravost.

Vybrat si můžete i ze starších ročníků, pokud jste dukáty a zlaťáky objevili až nyní. Pro starší sourozence miminka tak klidně zakupte také nějakou minci, která bude postupem času nabírat na hodnotě. Jestliže chcete zhlédnout nabídku dukátů na vlastní oči, zavítejte přímo do Obecního domu v Praze, kde si vyberete ze tří různých motivů zlatého dukátu. Zlato nesli i tři králové do Nazareta.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist