Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Jaké výhody s sebou přináší operativní leasing a vyplatí se vůbec?

Operativní leasing se dlouhodobě řadí mezi nejpopulárnější a nejvyužívanější způsoby financování soukromých a firemních automobilů. Jedná se o druh leasingu, poskytovaného formou krátkodobého pronájmu (nejčastěji na 2-3 roky), kdy vlastnické právo na vůz zůstává v rukách leasingové společnosti, nicméně ta jako protislužbu hradí téměř všechny náklady spojené s jeho provozem, například servis či povinné ručení.

Pro hovoří výhodná cena a minimální náklady na provoz

Největší výhodou operativního leasingu je skutečnost, že si za relativně přijatelné peníze můžete pronajmout zcela nové auto. Například měsíční splátka oblíbeného SUV auta Kia Sportage činí 6 001 Kč bez DPH (48 měsíců / nájezd max. 80 tis. km). Pokud poptáváte spíše rodinný vůz, tak za stejných podmínek můžete mít kombi Kia Ceed SW za cenu 4 877 Kč bez DPH měsíčně.

Nejčastěji bývají auta na operativní leasing nabízena právě s ročním nájezdem 20 000 kilometrů, při jehož překročení se platí každý ujetý kilometr navíc. Nicméně pokud ročně najezdíte méně než 20 tisíc km, tak se jedná jednoznačně o nejvýhodnější způsob financování pořízení nového vozu. Navíc při jeho provozování musíte platit pouze za palivo, za případné pokuty a v případě pojistné události musíte uhradit 5-10% spoluúčast, žádné další náklady vás však již nečekají.

Operativní leasing však není pro každého

Stejně jako v případě klasického úvěru, tak i u operativního leasingu se ověřuje bonita klienta a jeho schopnost splácet, na operativní leasing tak nedosáhne úplně každý. Požadováno je též složení vratné kauce, která se v případě problémů použije na úhradu splátky.

Za největší úskalí operativního leasingu pak lze označit nutnost vrácení auta zcela v pořádku, bez sebemenších známek jeho používání. Tudíž například i malý škrábanec na karoserii se tak může pořádně prodražit.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist