Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Jak zvolit garážová vrata?

Garážová vrata zabírají v celkovém vzhledu domu velké místo a proto bychom jim měli věnovat pozornost. Oprýskaná nebo rezavá vrata nám rozhodně dobrou reklamu nedělají. Jak z nich udělat vrata, na která se bude chodit dívat celá ulice?

Pro celkový vzhled

Garáž nám zajišťuje nejen ochranu pro automobil před zloději a nepřízní počasí, ale používáme ji často i jako další vstup do domu nebo úložné prostory. A tím, jak svá garážová vrata vídáme denně, si ani neuvědomíme, že už mají nejlepší léta za sebou a potřebují renovaci nebo rovnou výměnu. Právě vrata do garáže se podílí na celkovém dojmu z našeho domu, který vnímají sousedé a kolemjdoucí. Měli bychom tak dbát kromě funkčnosti a bezpečnosti také na estetiku, aby náš dům i s garáží lahodil oku.

Jednodušší otevírání

Dříve patřila mezi klasiku vrata dvoukřídlá, tedy otevírající se do obou stran. Tento způsob potřebuje velký prostor před garáží i po stranách, což se v dnešní době ne vždy hodí. Problém může být otevírání křídel třeba v případě, že vyjíždíte z garáže do frekventované ulice a bráníte při otevření vrat provozu, nebo máte s prostorem před garáží jiné úmysly. V současné době patří mezi nejoblíbenější garážová vrata sekční, která se otevírají zasouváním jednotlivých panelů pod strop a nevyžadují tak téměř žádný prostor před samotnou garáží. Do garáží s nízkým stropem nebo sníženým vjezdovým otvorem se ale moc nehodí, protože zasouvací mechanismus ještě sníží výšku garáže. Pro tyto případy jsou vhodnější garážová vrata posuvná, která se zasouvají do strany podél zdi a nijak nesnižují výšku stropu.

Svou roli hraje i design garážových vrat nejoblíbenější jsou imitace dřeva nebo betonu, moderní technologie ale umí mnohem více. Digitální tisk umožní natisknout na garážová vrata téměř cokoli si budete přát, včetně fotek vašich dětí, malůvek, abstraktních vzorů nebo klasických dekorů dřeva. Můžete si tak nejen sladit vaše garážová vrata třeba s okenními rámy nebo vchodovými dveřmi,a le udělat z nich jedinečný kousek s originálním vzhledem.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist