Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Jak vybrat vestavnou mikrovlnku do vaší nové kuchyně?

Jak vybrat vestavnou mikrovlnku, pokud si zařizujete novou kuchyň? Čeho si při jejím nákupu všímat především, aby vám po všech stránkách vyhovovala a co nejlépe a nejdéle sloužila? Existuje několik základních parametrů, které rozhodnou o tom, jestli ji budete používat často a s chutí anebo se stane jen dalším přebytečným spotřebičem ve vaší domácnosti.

Jak vybrat vestavnou mikrovlnku a dopřát si to nejlepší

Vestavné mikrovlnné trouby patří do kategorie tzv. kompaktních spotřebičů. Faktem je, že mohou vyniknout doslova v každé kuchyni a to jak díky svému modernímu vzhledu, tak i pro své symetrické horizontální uspořádání v rámci kuchyňské linky. Jejich další výhodou je i využití nejnovějších technologií, které posouvají práci s nimi bez nadsázky až na profesionální úroveň a umožní vám připravit si doma takové pokrmy, jaké jsou nabízeny hostům těch nejlepších restaurací.

Vestavné mikrovlnky mívají jednotnou výšku a společně s ohřevnou zásuvkou dosahují výšky klasické pečící trouby. I díky tomu je vcelku snadné zkombinovat je s vestavnou horkovzdušnou troubou a docílit tím prvotřídního vybavení vaší kuchyně.

Co od nového spotřebiče očekáváte?

Ještě před tím, než se vydáte do obchodu, srovnejte si v hlavě, co od tohoto kuchyňského pomocníka vlastně očekáváte. Moderní spotřebiče již pochopitelně zvládají mnohem víc věcí než je pouhý ohřev hotového jídla nebo rozmrazování některých surovin. Dnes můžete běžně vybírat mezi přístroji, které zvládnou ugrilovat maso, upéct solidní pizzu nebo díky horkovzdušnému pečení připravit domácí sušenky. V mnoha ohledech vám rozhodně vynahradí i běžnou troubu. Jestliže už doma klasickou troubu máte, investice do mikrovlnky s grilem poněkud postrádá smysl a úplně si vystačíte s jednodušším modelem. Na druhou stranu však ani kombinovaná mikrovlnka běžnou troubu většinou plně nenahradí a to především z důvodu menšího využitelného objemu. Takže třeba při vánočním pečení vám asi stačit nebude.

3 kroky na cestě k rozumnému nákupu

Je zcela pochopitelné, že každému může vyhovovat něco jiného a tak je více než rozumné přístroj ještě před zakoupením pořádně prozkoumat. Nezapomeňte si jej především:

1. DŮKLADNĚ PROHLÉDNOUT

2. PĚKNĚ OSAHAT

3. HEZKY POSLECHNOUT

Nakupujte očima

Novou mikrovlnku si musíte především řádně prohlédnout a to nejenom z čistě estetických důvodů. Jistěže design a nejrůznější detaily hrají při výběru svoji roli a to obzvláště v takovém případě, že už máte zbytek kuchyně více méně zařízen a chcete, aby s ní kupovaný spotřebič co nejvíce ladil. Ale dát dohromady domácí kuchyň není zas až taková věda. Rozhodně to není tak složité, jako zařídit kuchyň v nějakém restauračním provozu.

Jde ovšem také o přehlednost jednotlivých ovládacích prvků. Některé symboly mohou občas vypadat vcelku nesrozumitelně a pak je ke správnému nastavení potřeba i návod k použití a to každému vyhovovat nemusí.

Ruce vám při výběru také poslouží

Ruce použijte nejen k osahání povrchu, aby bylo jasné, že je bez vad, ale také si vyzkoušejte jednotlivé ovladače. Někdo dává přednost klasickým tlačítkům či otočným ovladačům, jiný má raději moderní dotykový panel. Takový panel se bezesporu lépe udržuje v čistotě, ale někdy může vyžadovat větší sílu stisku. To je dobré předem vyzkoušet a ušetřit si tak případné zklamání pramenící z nedokonalostí, které mohou radost z nového spotřebiče trochu pokazit.

Pozor na hlasité zvuky!

Nestává se to sice nijak často, ale některé typy vestavných mikrovlnek vás mohou vcelku nemile překvapit celou škálou zvuků, které při provozu vydávají. Jsou zkrátka příliš hlučné, a proto neváhejte požádat personál obchodu, aby vám přístroj předvedl v chodu. Nejrůznější vrzání, hukot či cvakání bývá někdy na obtíž. Jde však především o míru hluku a o to, aby byla pro vás přijatelná.

Máte pro spotřebič skutečně dost místa?

Jelikož je zde řeč o vestavných modelech, musíte se také předem ujistit, že máte v kuchyňské lince dostatečně široký i hluboký otvor. Obzvláště na hloubku si dejte pozor! Některé typy je totiž možné instalovat pouze do klasických hlubokých skříněk. Nezapomeňte také na odpovídající odvětrávání, bez něhož nemusí mikrovlnná trouba dobře fungovat a jehož absence může v krajním případě i zkrátit životnost spotřebiče. Okolo přístroje by vám mělo pro tyto účely zbýt alespoň 5 cm.

Když už hovoříme o velikosti mikrovlnky, musíme zmínit i to, že výrobcem udávaný vnitřní objem spotřebiče bývá někdy o dost větší, než jaký je ve skutečnosti. Snažte se proto od prodavače zjistit co nejpřesnější údaj o využitelném objemu kupované trouby, aby bylo ohledně tohoto parametru jasno.

Vybrat vhodný model není tak složité

Snad se nám dnes podařilo přesvědčit vás, že se při nákupu nové mikrovlnné trouby vyplatí použít co nejvíce smyslů, protože jen tak docílíte kýženého výsledku. Přístroj si prohlédnout, změřit, důkladně osahat a nechat předvést obsluhou, by mělo být vždy samozřejmostí. Není to zase tak složité, jak by se snad někomu mohlo zdát.

Kvalitní modely nepatří k nejlevnějším a tak se trocha opatrnosti při jejich nákupu určitě vyplatí, nemyslíte?

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist