Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Jak vybrat sluneční brýle

Ačkoliv se velmi často hovoří o nutnosti chránit zrak slunečními brýlemi před škodlivým UV zářením, mnoho lidí na to nedbá. Většinou to považujeme za žvásty, které jsou krapet přitažené za vlasy. Z tohoto důvodu se dnes na tuto problematiku zaměříme více a poradíme vám, jak sluneční brýle vybrat. Jsme si totiž jistí, že po přečtení tohoto článku změníte názor.

Sluneční brýle jsou užitečné hned 2x. Jednak vytváří zrakovou pohodu, jelikož se oči nemusí přizpůsobovat intenzívnímu slunečnímu záření, a pak také chrání do jisté míry oči před UV zářením, které může zapříčinit vznik některých očních chorob.

Může UV záření oči opravdu poškodit?

Velmi záleží, kde se člověk nachází – tedy na nadmořské výšce a síle slunečního záření. Hodně nebezpečné je pobývat vysoko v horách, obzvlášť v zimě, kdy má hodně lidí sluneční brýle doma v šuplíku. Právě v zimě na horách se do oka dostane mnohem více ultrafialových paprsků, jelikož se odráží od ledu a sněhu.

Pokud pobýváte ve městě a je zrovna léto, sluníčko váš zrak v danou chvíli nějak neohrozí, pokud nejste řidič a nepotřebujete oslnění slunce minimalizovat. Nicméně v řádu několika let přispívá u nechráněných očí ke vzniku změn na oční sítnici. Dříve se mělo za to, že sluneční záření má vliv na vznik šedého zákalu, ale nikdy to nebylo prokázáno. Ovšem častý pobyt na slunci bez patřičné ochrany očí vede k degenerativním onemocněním spojivky. A s největší pravděpodobností má i vliv na četnější výskyt mnohých povrchových nádorů.

Jaká skla si vybrat?

Pamatujte na to, že při výběru slunečních brýlí neplatí, že čím jsou skla tmavší – tím větší ochranu očím dopřejete. Intenzitu ochrany je vhodné volit podle pohybu v daném prostředí. Jiné požadavky na ochranu očí budou vysoko v horách, jiné dole ve městě, jiné na pláži někde v exotickém prostředí. Příliš tmavá skla mohou být nevhodná při prudkém přechodu ze světla do stínu, což je nebezpečné při jízdě na kole či v autě.

A co módní barvy?

Hodně módní je vybírat brýle podle aktuálních trendů. Proto můžete narazit na sluneční brýle zelené, žluté, modré, růžové. Barvy čoček nijak nevadí, pokud nepotřebujete precizní rozeznávání barev ve svém okolí.

Jak vybrat sluneční brýle?

Sluneční brýle už nejsou naštěstí pouze otázkou ochrany očí. I když to by mělo být prioritní. Ale je možné brát sluneční brýle i jako zajímavý módní doplněk. Jestli si vyberete sluneční brýle Dior nebo jiné, je pouze otázkou vašeho vkusu. Většina si sluneční brýle vybírá podle toho, zda jim sluší a hodí je jim k outfitu. Pokud však existují určitá kritéria pro výběr slunečních brýlí, pak je to vybírat tak, aby například při pobytu na horách kryli i postranní část obličeje – vhodná jsou tedy obloukovitá skla nebo široké stranice, aby UV záření bylo blokováno i ze stran.

  • Intenzita ochrany dle místa pobytu
  • Podle tvaru obličeje (sluší/nesluší) a módy
  • Vyplatí se mít jedny sluneční brýle pro řízení a druhé pro běžné nošení
  • Sluneční brýle pro sport 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist