Připravujeme

Obsah:

ÚNOR / BŘEZEN 2020

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2020

A ještě mnohem více...

image_8121

Jak se starat o pneumatiky?

Většina z nás se o obutí svého vozu tak nějak moc nestará. Jednou za čas přezout, jednou za čas koupit nové, a to je vše. Pneumatikám bychom ale měli věnovat více pozornosti, můžeme tak ovlivnit jejich kvalitu i životnost.

Faktorů je mnoho 

Víte, jaká je podle zákona životnost pneumatik? Odpověď vás možná překvapí, žádná. Životnost pneu totiž ovlivňuje mnoho faktorů a tak nelze přesně určit, kdy ještě jsou vhodné pro provoz a kdy už ne. Proto je možné obouvat i použité pneumatiky, které mohou být i v lepším stavu, než třeba špatně uskladněné nové. Na každé gumě je datum výroby, což je však jen informativní číslo. Nejvíce kvalitu pneu ovlivňuje to, jak a kde jsou uskladněné a jak se o ně během skladování pečuje. Právě skladování může mít na svědomí to, že dva roky staré, ale skvěle skladované gumy budou v lepším stavu, než letošní uskladněné ve špatných podmínkách. I proto je dobré nenechávat výběr pneumatik jen na tom, kolik stojí, ale také jak jsou skladované a v jakých podmínkách.

Ideálem je …

Uskladnění ale musíme řešit i pokud máme gumy zimní a letní. Po přezutí tak jednu sadu nepotřebujeme a často ji jen hodíme do garáže nebo do regálu na půdě, kde čeká do jara. Vhodným prostředím ke skladování ale můžeme prodloužit životnost. Ideální je pneumatiky omýt a suché je vyrovnat na místo chráněné před sluncem, dobře větrané a se stabilní teplotou, což může být i naše garáž, pokud ji pravidelně větráme. Když bydlíme v paneláku a nemáme možnost garáže, je dobré popřemýšlet nad využitím služeb profesionálů. Například uskladnění pneumatik v Praze nám vyřeší problém s místem i vhodným prostředím.

Pneumatiky našeho auta jsou jako nohy nás, lidí. Denně je používáme, jezdíme v horku i dešti a tak si zaslouží trochu lepší péči. Nejen kvůli své životnosti, ale také proto, že se na ně můžeme při jízdě spolehnout a bezpečně tak jezdit kamkoli a kdykoli potřebujeme.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist