Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Jak se převáží těžké stroje aneb nadrozměrná doprava

Přepravit obyčejný balík zvládne spousta společností a není na tom prakticky nic zajímavého. Doprava nadrozměrných zásilek ale kolikrát za podívání stojí. Transport dopravních prostředků, výrobních strojů nebo kontejnerů vážících desítky tun má svá specifika.

Přeprava nadrozměrných zásilek je službou, kterou najdete u mnoha logistických společností. Těch, které se úzce specializují na mnohatunové zásilky, je však málo. Patří k nim například firma Easy Logistics, jež v ČR působí už od roku 2005. Za tu dobu převezla nespočet zajímavých zásilek, a to nejen v rámci naší republiky.

Základ představují dobré plánování a schopní řidiči

Nadrozměrná přeprava je specifická především v tom, že je nezbytné velmi detailně naplánovat trasu. Řidič se s nákladem musí vyhnout nízkým mostům, jež by nepodjel, a také úsekům, kde by překročil maximální povolenou hmotnost.

Druhým důležitým článkem procesu jsou pak samotní řidiči. Přeprava nákladů o vysoké hmotnosti a nemalých rozměrech není zrovna snadná, nezkušený řidič by s ní určitě měl problémy. To stejné platí pro nakládání zásilky, i tam je zapotřebí šikovných zaměstnanců a také odpovídajících strojů.

Nadměrná přeprava v praxi

Zmiňovaná společnost Easy Logistics má jak zkušené řidiče a plánovače tras, tak rozsáhlý vozový park. Používají tahače značky Volvo, portálové návěsy Broshius, Faymonville a Schwarzmüller. Nadměrná přeprava je pro ně díky tomu hračkou, a to i do zahraničí. V listopadu například transportovali rýpadlo o hmotnosti 60 t z německého Bremerhavenu do ČR. Z Hamburku na Slovensko cestoval v prosinci kovoobráběcí stroj. Z Brna do Dánska posloužila nadrozměrná doprava k převezení čtyřicetitunového kontejneru. Obytnou buňku z ČR do německého Trieru vezl konvoj šesti vozidel.

Až příště potkáte na silnici takový kolos, buďte k němu ohleduplní. Nadrozměrná přeprava není žádná legrace.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist