Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Jak poznat kvalitní víno, sekt a šampaňské

Víno, sekty a šampaňské jsou skvělé nápoje pro oslavy, společenské konverzace i jako součást relaxace ve vaně nebo vířivce. Nabízejí se jako ideální dárek k jakýmkoliv příležitostem. Už pouhá jedna sklenička těchto drinků vám vykouzlí jiskru v oku a obarví tváře do červena.

Podle čeho se pozná kvalita

Ne každý ví, že pravé šampaňské je vyráběné pouze z hroznů, které pocházejí z oblasti Champagne v severovýchodní Francii. Navíc jen ze tří druhů povolených odrůd, a to Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier. Všechno ostatní může být označováno pouze jako sekt. I když i sekty mají přesně dané výrobní postupy, které se musí dodržovat.  

Rozdíl mezi sektem a šampaňským se odráží nejen na chuti, ale hlavně v ceně. Lahev pravého šampaňského přijde i na několik tisíc korun, zatímco sekt pořídíte za několik málo stovek.

Zaměřte se na údaje z etikety

Viněta lahve může už mnohé napovědět, a proto je potřeba ji pečlivě přečíst. Lehce zjistíte třeba u sektů, jestli se jedná o pravé šumivé víno nebo jen perlivé, které je syceno oxidem uhličitým. I obsah cukru hraje roli a prozradí, jak moc sladké víno nebo sekt bude. Podle opravdových znalců je dobré se zaměřit i na barvu a vůni.

Kvalitní víno je převážně o „čisté odrůdě“ a opravdoví vinaři si tyto informace nenechávají pro sebe a naleznete je na etiketě. Obecně tedy platí, že čím stručnější popisek, tím nižší kvalitu lze očekávat. Opravdovými skvosty nemusí být jen zahraniční vína, ale vyhlášená jsou i vína moravská. Z dobrých vinařství se rozhodně vyplatí ochutnat i pravý burčák.

Kde koupíte opravdovou kvalitu

Pro kvalitní destiláty doporučujeme navštívit síť prodejen Víno & Destiláty, kde naleznete široký výběr moravských a zahraničních sektů, šampaňského a vín. V ČR má již více jak 80 prodejen. Nakupovat můžete i přes e-shop www.vino-alkohol.cz.

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist