Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Jak navoskovat snowboard? Máme pro vás snadný návod

Navoskovat snowboard zvládnete sami doma. Nevěříte? S naším snadným návodem zvládne navoskovat skluznici úplně každý. V článku na vás čeká šest snadných kroků, díky kterým pojedete na svahu jako vítr.

Proč je vosk tak důležitý

Možná si kladete otázku, proč by se měla skluznice voskovat. Díky dobře navoskované skluznici a krásnému čerstvému vosku pojede prkno mnohem lépe. Na méně strmé sjezdovce vás nebude brzdit a vy nebudete zbytečně zpomalovat. Díky pravidelnému voskování bude skluznice chráněna a póry se nevysuší. Skluznice má delší životnost, což ocení každý nadšený jezdec. Kdy voskovat? Jestli pozorujete, že vás na svahu všichni předjíždějí a zároveň se na skluznici objevují šedivé fleky, je potřeba opatřit skluznici novou vrstvou vosku. Šedé fleky se začínají objevovat nejdříve kolem hran prkna. Pamatujte, že různé typy skluznic vyžadují rozdílnou péči. Extrudované skluznice jsou pomalejší, ale na straně druhé na nich vosk drží výrazně lépe. Skluznice sintrované mají vyšší molekulární hustotu, jejich skluz je lepší, ale vyžadují častější voskování. Podrobnější návod a tipy na voskování snowboardu najdete v článku Jak navoskovat snowboard v šesti jednoduchých krocích.

Abyste navoskovali skluznici, budete potřebovat

  • Vosk – nejvhodnější je použití univerzálního vosku „all temperature“. Takového, který lze použít do různých teplotních podmínek.

  • Žehlička – jestli máte doma žehličku k nažehlování skluznic, už vás nic od voskování prkna nezastaví. Pokud ji nemáte, bude vám stačit obyčejná stará žehlička. Jenom s ní nepůjde už nikdy žehlit prádlo.

  • Škrabka – plastová škrabka by měla mít ostřejší hranu.

  • Kartáč – vhodný je například nylonový kartáč nebo jakýkoli jiný kartáč se syntetickými vlákny.

  • Utěrka – obyčejná látková nebo papírová utěrka bude stačit.

Jak na to

V šesti bodech jsme pro vás připravili snadný návod k navoskování skluznice voskem.

1. bod: Povolte šrouby vázání

Ještě než se do voskování pustíte, musíte povolit šrouby disků na snowboardovém vázání, aby se snowboard při nažehlování nezničil. Nažehlováním se konstrukce snowboardu nahřeje, roztáhne a v kombinaci s utaženým vázáním by se mohl snowboard poškodit.

2. bod: Vyčistěte skluznici

Skluznici očistíte utěrkou tak, že z ní setřete nečistoty. Na skluznici si můžete koupit čističe skluznic „base cleaner“, ale není to vysloveně nutné. Bude vám stačit trocha čistého alkoholu.

3. bod: Navoskujte skluznici

Nahřejte žehličku na teplotu, při které bude tát vosk. Na obale vosku bude tato teplota uvedena. Na plochu žehličky položíte vosk, necháte jej kapat na skluznici. Vosk se musí tavit rychle, ale zároveň by se neměl pálit. Pálení vosku poznáte tak, že se z něj po přiložení k žehličce, kouří. Vosk naneste podél hran, můžete přidat pár kapek do středu prkna, není to ale nutné. Nemusí být celá skluznice pokrytá voskem.

4. bod: Zažehlete vosk

Odkapaný vosk mírným tlakem zažehlete žehličkou do skluznice. Díky tomu by se měl vosk rozprostírat rovnoměrně. Zažehlete vosk podélným tahem ve směru jízdy. Pamatujte, že více vosku budete potřebovat na hrany, méně vosku je potřeba na patky. Když je vosk rozetřený, musí schnout. Počítejte dobu na uschnutí od 30 do 60 minut.

5. bod: Odstraňte přebytečný vosk

Když vosk zaschne, je potřeba plastovou škrabkou odstranit přebytečný vosk. Škrabku držte pod úhlem 45°. Vosk škrábejte opět od špičky k patce. Dělejte dlouhé a plynulé tady. Díky nim docílíte hladké skluznice. Na hranách by žádný vosk zůstávat neměl.

6. bod: Vyleštěte skluznici

Pomocí syntetického kartáče skluznici krásně vyleštěte. Dělejte opět tahy ve směru jízdy, tedy od špičky k patce, jak jste zvyklí z předchozích bodů. Díky leštění se odstraní poslední zbytky vosku. Hotovo. Skluznice je krásně hladká.

 

Přejeme vám krásnou jízdu.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist