Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Jak na přepis auta?

Čeká vás v blízké době koupě nového auta, či jste si ho právě pořídili? Nezapomeňte na všechny náležitosti, které se s jeho pořízením pojí, především na přepis auta. Víte, co všechno je třeba udělat?

Přepis auta

Pokud nejde o váš první koupený automobil, už jste jistě přepis auta absolvovali. Měli byste však vědět, že se podmínky změnily. Původní majitel se už neodhlašuje. Tím se celý proces zjednodušuje. Stačí, abyste se vy přihlásili. Mějte na paměti, že to musíte stihnout do deseti dnů. Převod se provádí na registru vozidel dle bydliště prodávajícího vozidla.

A na co nezapomenout, chystáte-li se provést převod vozidla? Potřebujete kupní smlouvu na auto, vyplněnou Přihlášku k registraci vozidla do registru silničních vozidel, velký i malý technický průkaz (je-li auto ze zahraničí a ještě není v technickém průkazu záznam o provozovateli, musíte doložit protokol o technické kontrole), občanský průkaz, protokol o evidenční kontrole (dejte si pozor, aby nebyl starší 14 dnů) a zelenou kartu. Také by s vámi měla být druhá osoba, ale to už není podmínkou (viz. níže). 

Důležitým krokem je rovněž pojištění automobilu. Bez toho ho nezaregistrujete. Povinné ručení nabízejí různé pojišťovny (Česká pojišťovna, Allianz, AXA, ČSOB, Generali Pojišťovna atd.) a v částce, kterou zaplatíte, mohou být velké rozdíly. Proto dobře vybírejte.

Nemáte čas na přepis auta? Nevadí

Jak jsme si výše uvedli, na registru vozidel by měli být oba účastníci smlouvy. Kupujete vozidlo a je to pro vás komplikace? Nevadí. Nově můžete vyplnit plnou moc, v níž umožňujete vyřešení této záležitosti někým jiným. Plná moc musí být samozřejmě úředně ověřená. Toto ověření získáte jednoduše na jakékoliv poště či kdekoliv na Czech Pointu, a to za poplatek 30 Kč.

Pořízení auta je zpravidla příjemná záležitost. Kdo by se nechtěl vozit v novém, byť třeba ojetém voze. Nezapomeňte však ani na všechny povinnosti, kterým je třeba dostát.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz  www.menhouse.cz  www.luxuryhouse.cz  www.househouse.cz 

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.hotelhouse.cz

 www.kidshouse.cz www.bookhouse.cz www.nicemagazine.cz www.golfmagazine.cz  

  www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz  www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz  

TOPlist