Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Jak na léčbu alergie?

Čím dál větší část naší populace trpí alergií. Nepříjemnou reakcí imunitního systému na věci, se kterými přicházíme běžně do styku. Až třetina naší populace trpí různými druhy alergie. Zajímavé je, že se většinou už rodíme s alergickými dispozicemi a buď u nás propuknou, nebo ne. Na příčinu spouštěče alergických reakcí se ještě nepřišlo.

Podle doposud zjištěných údajů každým rokem alergiků přibývá, a tím se alergie stává civilizační chorobou. Tento negativní trend je přisuzován znečištěnému životnímu prostředí, nezdravému způsobu života, kouření, stresu a vlivu záření z přístrojů, jako jsou televize, telefony. Dalším vlivem je kouření žen v těhotenství. U dětských pacientů je domněnka, že předčasné příkrmy mohou velmi ovlivnit různé potravinové alergie.

Příznaky alergie

Příznaky alergie jsou různé a jsou závislé, na co daná alergie propukává. Existuje spousta příznaků, podle kterých se pozná. Od rýmy, svědění v nose, slzení očí, opuchávání obličeje, kašle, kýchání až po nestandardní reakce, kde pacient končí i v nemocnici.

Nejčastější alergeny

Alergické reakce propukávají kvůli alergenům. Nejčastější alergeny jsou pyly rostlin, domácí roztoči, zvířecí srst, látky v lécích, hmyzích jedech, potravinách, konzervačních látkách a chemikáliích.

Léčba alergie

Důležitý krok je omezit v zásadní míře kontakt s alergenem, tím se vyhneme nepřiměřené reakci. Účinná jsou režimová opatření, která alergik a jeho okolí dodržuje. Nejdůležitější část léčby alergie je v podávání antihistaminik, nebo dalších lokálních léků. Alergickou reakci má ve velké míře na svědomí účinek histaminu a právě antihistaminika jsou léky na odstranění těchto nežádoucích vlivů.

Když dojde k silnému působení alergenu, je potřeba k tomu použít určené úlevové léky. U lehkých alergií stačí léčbu zahájit až při propuknutí prvních příznaků. Jedná-li se o pylové alergie a známe alergen působící na náš organismus, můžeme se chránit preventivně. Navíc nám může v tomto případě napomoci i pylový kalendář, díky kterému víme, v jakém období a kterým místům se vyhnout. V případě zánětů spojivek a rýmy nám pomáhají léky na alergii, které také obsahují antihistaminika.

K léčbě příznaků spojených s alergickými stavy, jako jsou přetrvávající alergická rýma, senná rýma a chronická kopřivka, se používá Analergin (http://www.analergin.cz/lecba-alergie/).


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist