Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Jachta - Pershing 74

Precizní a pečlivá práce vedla k vytvoření projektu, který navazuje na slavnou jachtu Pershing 72, cílem bylo vytvořit loď, která zvyšuje kvalitu života na palubě i v podpalubí.

Pershing, spadající pod značku Ferretti Group, patří k předním světovým výrobcům vysoce výkonných motorových jachet. Ve francouzském Cannes byl představen nový model Pershing 74, který je moderním ztvárněním slavného Pershingu 72, jedná se o jeden z nejreprezentativnějších modelů značky, ve kterém se mísí skutečný přelom v designu, předvídavosti nových trendů a jedinečný vkus námořnického světa.

Nový Pershing 74 byl navržen předním designérem Fulvio De Simoni, v úzké spolupráci s Advanced Yacht Technology, skupinou Ferretti a týmem architektů a projektantů Centro Stile Ferrettigroup. Model je štíhlejší a elegantnější než jeho předchůdce, díky širšímu tvaru bočních oken, které mohou být otevřeny po dobu plavby a delší nástavby se sluneční terasou s inovativním automatickým ovládáním ve vestavěném řídícím panelu.

Přirozeným vývojem a novými postupy tak navazuje na model Pershing 72, který byl prvním modelem řady nové estetické linie, jehož výroba byla zahájena v roce 2007 a s úspěchem pokračovala v modelech Pershing 64, Pershing 80 a Pershing 108, celá řada se vyznačuje otevřeností paluby, velkým objemem a jasnými barvami, které zdůrazňují přímý kontrast s blankytně modrým mořem. I Pershing 74 si zachoval všechny stěžejní rysy, které jsou pro tuto řadu typické a podle kterých flotilu Pershing jednoznačně poznáte: velká okna, velké zatahovací dveře, které dělí kajutu od salónu a samozřejmě jedinečné provedení každé jachty z řady Pershing. Pershing 74 je dlouhý 22,66 metrů a široký 5,50 metrů, s hlavní kajutou a dvěma kabinami pro hosty. Kajuty pro hosty mohou přivítat až 7 osob a dva členy posádky. 

Sluneční terasa
Na sluneční terasu lze vstoupit přímo prostřednictvím plně automatického posuvného poklopu a centrálního schodiště zhotoveného výhradně z karbonu, které se snižuje přímo z centra kokpitu pomocí elektro-hydraulického ovládání. Pokud je schodiště na správném místě, automaticky se zatáhne a uvolní tak prostor v kokpitu. Toto geniální řešení bylo realizováno v úzké spolupráci s Advanced Yacht Technology a společností Besenzoni. Sluneční terasa je jednoduchá a plně funkční, kromě dvou pohodlných lehátek po stranách, s výhledem na příď lodi nabízí i kapitánské sedadlo, které je vybaveno praktickým mini barem, který splní všechny kapitánovy potřeby. Směrem k přídi jsou dvě opalovací plochy s oddělenými lehátky, které se dají jednoduše polohovat pomocí elektronického ovladače.

Hlavní paluba
Kokpit je dominantou centrální části lodi, je vybaven velkou rohovou pohovkou s vysouvacím stolem, který pojme až osm lidí. Obývací pokoj na hlavní palubě je vytvořen měkkými a lehkými liniemi, které se mísí se svěžím moderním vzhledem, dubový nábytek a bílé lakované podlahy v koupelnách už jen dotvářejí nádech luxusu. Rohová pohovka je zformována do tvaru C, velký stůl potažen tkanou kůží, nechybí ani 40 palcová televize s plochou obrazovkou. Velmi fascinující je také nepřímé osvětlení, LED světla prosvěcují trubky, které jsou vloženy do stropních lišt. Systém osvětlení klade důraz na rovnoměrné prosvětlení celého pokoje a vytváří tak dokonalou hru světla a stínu.

Podpalubí
V podpalubí byla naplno vyslyšena touha vytvořit pohodlný a lehce obyvatelný prostor pro hosty, se zachováním původních dispozic kuchyně, která je situována směrem k přídi a nachází se mezi úrovní paluby a podpalubí. Kuchyň je také vyrobena z dubu a vybavena velkou spíží a všemi potřebnými spotřebiči. 

Prostor pro spaní je vymezen do 3 kabin, každá z nich je charakterizována určitým světlem, které dovedně mísí přirozené světlo s LED světly, vytváří tak dokonalou hru světel, která dodává interiéru to pravé kouzlo. V centrální kabině je spousta přirozeného světla, díky obrovským oknům, které nabízí přímo z velké postele i pohodlné pohovky okouzlující panoramatický výhled do okolí. V tomto pokoji je také šatna, mini bar, toaletní stolek, televize s plochou obrazovkou, náleží k němu i koupelna, s keramickým umyvadlem a komfortní sprchou, která byla obohacena mozaikou v přírodních barvách. Kabina pro hosty je vybavena dvěma paralelními lůžky a třetí sklopnou postelí. Pokoj má přímý vstup do koupelny, do které se dá vejít i z chodby. Ve VIP kabině, kterou najdeme v přídi je elegantní postel, dvě prostorné skříně a malá koupelna. Všechny kajuty mají dokonale padnoucí koberce. Samotná posádka má vlastní obývací prostor se dvěma židlemi, rozkládacími stolky, mini barem, varnou deskou, mikrovlnou troubou a kabinu na přespání s dvěma lůžky a vlastní koupelnou. 

Velká pozornost byla při výrobě modelu Pershing 74 věnována jednotlivým detailům interiéru. Výsledkem týmové práce Centro Stile a skupiny Ferretti, kteří kladli důraz na eleganci a kvalitu vybavení je jedinečný design Made in Italy. Kromě designu byla pozornost věnována i moderním technologiím, vypovídají o tom nejen skládací dveře mezi kabinou a obývacím prostorem, které umožňují kombinovat exteriér a interiér a vytváří tak jednotný prostor, který hostům usnadňuje přímý kontakt s mořem. Zatahovací prvky byly použity kromě dveří i na teleskopickém molu nebo hydraulických schodech. 

Dva motory MTU Common Rail 1950 HP S Searex zaručují vysoce výkonný pohon jachty, Pershing 74 tak může dosahovat maximální rychlosti 44 uzlů a cestovní rychlosti 40 uzlů, při zachování maximální úrovně pohodlí. Prostorná a funkční garáž na zádi umožňuje uschování vodního skútru. 

Pershing 74 je zkrátka moderní lodí, s neotřelým designem, jedinečnými vlastnosti, která splňuje nároky i těch nejnáročnějších námořníků. 
 

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist