Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Futuron Concept: Průkopnické SUV KIA s elektrickým pohonem

Automobilka Kia odhalila na šanghajském veletrhu CIIE 2019 nový koncept doslova průkopnického SUV s elektrickým pohonem. Výrazný „futuristický“ design s velmi čistými a přímými liniemi. Pod nízkou a lehkou SUV-kupé karosérií se nachází plně elektrický pohon všech kol. Designu budoucnosti dobře sekunduje i interiér vozu, který je plný nejmodernějších technologií.

Futuron Concept s motivem „360 stupňů“

Kia Futuron Concept staví na jednolitém a robustním designu „360 stupňů“, jenž se prezentuje hladkou a čistou formou bez zbytečných ozdob. Po celé ploše karoserie je série plynulých tvarů, jež se stáčejí, rozvíjejí a stahují kolem karoserie. To celé tvoří aerodynamický a elegantní tvar s velmi malým odporem vzduchu.

V celém konceptu se odráží to, jakým směrem se bude ubírat budoucí podoba vozů Kia. Právě v modelu Kia Futuron Concept se promítá budoucí jazyk automobilky, jehož „řečí“ bude moderní, sebejisté i sportovní auto, které bude inovativní, avšak pořád elegantní.

Což je patrné i z rozměrů konceptu Futuron, při délce 4850 mm, výšce 1550 mm a s rozvorem 3000 mm. Vyšší světlá výška se pak snoubí se štíhlou a přikrčenou karoserií. Tyto tvary mohly být použity jen díky čistě elektrickému pohonu. Nechybí ani velkokapacitní baterie, jež pohání čtyři výkonné elektromotory a je zabudována velmi nízko pod podlahou karoserie.

Ve sportovní platformě koncepčního SUV KIA najdete pohodlná a skloněná sedadla nabízející pasažérům nové interaktivní zážitky… Panoramatická kopule tvarem připomínající diamant tvoří střechu konceptu, to vše posazené na základním jádru „360 stupňů“, celé v duchu létajících talířů a UFO. Kopulí do kabiny přichází přirozené světlo, a tím, že je protažena až dolů ke kapotě, nabídne řidiči dokonalý výhled. A nejen to, nachází se zde i sestava senzorů LIDAR, jež nabídne možnost autonomního řízení úrovně SAE Level 4.

Přichází i nová „tygří maska“ KIA

V rámci Futuron Conceptu naleznete i nový pohled na „tygří masku“ Kia, jež je už přes deset let jedním z typických znaků vozů této značky. V nové studii je znatelné, že se rozšířil tvar napříč čelem a roztáhly se i krajní části. Do nové masky jsou začleněny i světlomety, které jsou inspirovány mlhovinami na noční obloze a vytvářejí geometrickou spleť maticových LED světel. Tentýž design světel je začleněn i do samotné zádi vozu.

Chcete-li se dozvědět o Kia Futuron Conceptu mnohem více, můžete si přečíst podrobnosti přímo na stránkách autosalónu Auto Jeremiášova v Praze, který nabízí všechny modely vozů KIA.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist