Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Fotopasti pro ochranu majetku i sledování zvěře. Jak správně vybrat?

Fotopast je malé, mobilní zařízení, které oproti běžným kamerovým systémům přináší spoustu výhod. Je levnější, snadno maskovatelná, nezávislá na přívodu elektrické energie a snadno přemístitelná. Jak ale vybrat správnou fotopast pro sledování zvěře či pro ochranu majetku proti zlodějům?

Při výběru fotopasti jsou podstatné cena a značka, ale tyto ukazatele mohou být zavádějící. Neméně důležité jsou také jednotlivé funkce a další parametry. Na co byste se tedy měli při výběru fotopasti zaměřit?

fotopast

K čemu budete fotopast používat?

Prvním a snad nejdůležitějším kritériem při výběru fotopasti je odpověď na otázku, k jakému účelu budete chtít fotopast využívat. Bude sloužit k ochraně majetku před zloději, nebo s její pomocí budete pozorovat zvěř? U fotopastí určených pro pozorování přírody jsou důležité kvalita záznamu a bytelná konstrukce. Při ochraně majetku doporučujeme fotopasti s GSM modulem, který umožňuje okamžité odeslání pořízených snímků na váš mobilní telefon nebo do e-mailu. Velmi důležité jsou v tomto případě také neviditelný přísvit a snadné ukrytí.

fotopast

Přísvit a dosah

Přítomnost přísvitu patří mezi základní parametry fotopastí. Většina fotopastí má neviditelný přísvit o vlnové délce 940 nm. Takový přísvit není viditelný ani lidským, ani zvířecím okem. Na trhu se však objevují také fotopasti s přísvitem o vlnové délce 850 nm, který sice poskytuje kvalitnější záběry, ale může stresovat zvěř tím, že je pro ni viditelný. Standardně se dosah u fotopastí pohybuje mezi 10 a 16 metry, což je při malém snímaném prostoru naprosto dostačující. Dosah přes 20 m, který někteří výrobci uvádějí, je prakticky zbytečný. Na takovou vzdálenost totiž téměř není možné sledovaný objekt rozeznat.

fotopast

Rychlost snímání obrazu

Neméně důležitá je také rychlost snímání obrazu. Standardně se tato rychlost pohybuje v rozmezí 0,5 až 1 s. Fotopasti s pomalejší rychlostí snímání by nemusely zachytit sledovaný objekt včas.

Chcete si pořídit fotopast a nejste si jisti výběrem správného produktu? Navštivte například specializovaný obchod Výcvikové obojky v Praze 3, kde vám ochotně poradí s výběrem nejvhodnějšího produktu na míru vašim potřebám.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist