Připravujeme

Obsah:

ÚNOR / BŘEZEN 2020

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2020

A ještě mnohem více...

image_8121

Fóliovník nebo skleník – co si vybrat?

Další věčný boj, který mezi milovníky zahradničení a pěstitelství probíhá. Je lepší fóliovník nebo skleník? Odpověď není jednoznačná, záleží na tom, co očekáváte a jaké máte požadavky.

Často se můžeme setkat s názorem, že fóliovník je jen levnější varianta skleníku. Je to pravda, nebo čím se od sebe tedy liší a co je výhodnější si pořídit? Hlavním kritériem pro výběr je skutečně to, co chcete pěstovat a jaké máte nároky. Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých variant?

Skleník

Skleník je bytelnější, náročnější na stavbu a také dražší na pořízení. Po jeho postavení ale bude sloužit mnoho let téměř bez údržby a dalších investic. Skleník můžete využívat téměř po celý rok a v brzkém jaře už sklízet vlastnoručně vypěstovaný mangold nebo sít ředkvičky. Můžete také vše pro svou zahrádku předpěstovat a nemusí vás omezovat roční období ani venkovní počasí. Skleníky mohou mít stěny, tedy spíše jednotlivé bloky v konstrukci, vyplněné sklem nebo nověji polykarbonátem. Ten má skvělé vlastnosti jako je odolnost vůči počasí, výborná tepelná izolace a téměř nulová potřeba jakékoli údržby. Skleník je postaven na konkrétním místě bez možnosti jeho polohu měnit bez předchozího zbourání.

Fóliovník

Jednodušší na stavbu a celkově lehčí, avšak fólie má velmi krátkou životnost a je tak potřeba ji měnit. V závislosti na její kvalitě a tloušťce jednou za 1 – 5 let. Pořizovací náklady na fóliovník jsou tak nižší v porovnání se skleníkem, je ale potřeba počítat s dalšími náklady na údržbu a obnovení fólie. Fóliovníky slouží především k tomu, aby chránily rostliny před větrem a deštěm a také odpařováním vody. Nejsou vhodné pro celoroční pěstování, jejich izolační vlastnosti nemají potřebnou kvalitu k udržení potřebného tepla a neumí tak rostliny ochránit před přízemními mrazíky. Fóliovník lze postavit za jedno dopoledne a kdykoli ho přemístit, pokud je potřeba.

Každý z obou typů má svá pozitiva i negativa a opravdu tak záleží na každém, které variantě dá přednost a je pro něj tou pravou. Ať už vyberete jako útočiště pro svoje úrodu to nebo to útočiště a zázemí, mějte na paměti i zázemí pro svoje hosty a své blízké, neopomeňte mít na letní sezonu mít připravenou třeba zahradní houpačku a posezení se zahradním nábytkem, nejlépe třeba poblíž zahradního krbu, či třeba bazénu.

Užijte si krásné léto a spoustu kulinářských zážitků s pokrmy ze surovin z vlastní úrody.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist