Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2020
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

image_8121

Elektronický výcvikový obojek: Je bezpečný a skutečně funguje!

Když se na trhu objevily první elektronické výcvikové obojky, majitelé psů se rozdělili na dva názorové tábory. První skupina majitelů tuto výcvikovou pomůcku ihned vyzkoušela a zjistila, jaké výhody přináší. Druhá skupina si pevně stojí za názorem, že elektronické obojky psa trápí. Ve skutečnosti je ale využívají i zkušení kynologové.

Elektronické obojky se v posledních letech pro své jednoduché používání a vysokou efektivitu staly velmi oblíbenou výcvikovou pomůckou. Mnoho majitelů psů trápí, že se jejich čtyřnohý kamarád čas od času rozběhne za zvěří, vběhne do silnice, kde jezdí auta, nebo žere téměř vše, co při procházce najde na zemi. Všechny tyto situace jsou pro vašeho psa krajně nebezpečné. A právě díky elektronickému výcvikovému obojku můžete mít psa pod lepší kontrolou.

Jak výcvikové obojky fungují?

Elektronické výcvikové obojky fungují na jednoduchém principu. Majitel psa při nevhodném chování zvířete jednoduše stiskne tlačítko, které zde funguje jako napomenutí. Až pokud pes na zvukový signál nereaguje, následuje elektrostatický výboj různé intenzity dle typu a temperamentu psa.

Velice důležité je v tomto případě zvolit vhodný model obojku, který konkrétnímu psovi bude vyhovovat. Elektrostatický výboj by měl být psovi nepříjemný, ale v žádném případě ho nesmí bolet. Jakákoliv nepřiměřená reakce jako uskočení, zakňučení atd. tedy není v pořádku.

Elektronický obojek vždy vybírejte na základě temperamentu vašeho psa. Je také třeba zmínit, že i velký pes může reagovat velmi citlivě i na nižší stupně impulzů. Pokud proto nemáte s elektronickými výcvikovými obojky zkušenosti, ideálně se poraďte se specializovaným prodejcem, který vám pomůže nejen s výběrem vhodného modelu pro vašeho psa, ale také s jeho nastavením a používáním.

První použití výcvikového obojku

Velice důležité je období, kdy se se psem učíte výcvikový obojek používat. Dbejte na to, abyste psa učili reagovat na obojek v klidném prostředí, které ideálně důvěrně zná a kde ho nebude nic rušit. V případě, že pes nebude reagovat na vaše povely, stiskněte tlačítko, které vyvolá impulz.

Obchod Výcvikové obojky

Uvažujete nad pořízením výcvikového nebo protištěkacího obojku? Pak doporučujeme navštívit obchod Výcvikové obojky v Praze 3, který se jejich prodejem zabývá již od roku 2007. Zkušený tým také ochotně poradí, jaký model bude pro vašeho psa nejvhodnější a jak výcvikový obojek správně používat.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist