Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Elektrická koloběžka bez řidičáku? Pozor na sedátko

Elektrokoloběžky se ve větších městech vyrojily jako houby po dešti. Ne všichni, kdo vlastní koloběžku, si však jsou vědomi toho, jaká pravidla pro ně platí. Obzvlášť na pozoru byste se měli mít u výkonnějších koloběžek, které zvládají jet kolikrát až 50 km/h.

Některé typy koloběžek jsou malé, lehké, skládací a nejezdí příliš rychle. Pořádné chlapy ale obvykle láká spíš pořádná elektrokoloběžka. Taková, s níž se dá jet opravdu rychle a která unese velkou váhu. I takové existují.

Bluetouch BT800 má dojezd 60 km a rychlost až 50 km/h

Šedesátikilometrový dojezd a rychlost padesát kilometrů v hodině dělají z koloběžky Bluetouch BT800 skvělou náhradu skútru nebo mopedu. Bez problémů vyjede patnáctistupňové stoupání, unese 120 kg, disponuje desetipalcovými nafukovacími pneumatikami s kvalitním odpružením, takže překoná i nerovnosti terénu. Dále je vybavena tempomatem a podsvíceným displejem. Váží jen 26 kg, má kvalitní kotoučové brzdy vpředu i vzadu, bezpečnostní zámek na řídítkách a také sedátko. Na to byste však měli dávat pozor.

Vsedě nemůžete jezdit rychle

Elektrická koloběžka se sedátkem podléhá přísnějším pravidlům, jakkoliv se to může zdát nesmyslné. Za normálních okolností:

  • po chodníku je možné jezdit jen rychlostí 6 km/h,
  • po cyklostezce můžete jet až 25 km/h,
  • rychleji než 6 km/h po silnici či cyklostezce můžete jet jen pohybem vlastní silou či za podpory pohonu do výkonu 500 W.

Z posledního nařízení jasně plyne, že jedete-li 6 km/h, nesmíte sedět. Jinak bude na první pohled vidět, že do pohybu nepřidáváte vlastní sílu, a policista by po vás teoreticky mohl chtít doklady o STK, státní poznávací značku, nebo dokonce řidičský průkaz.

Bluetouch BT800 se chlubí odnímatelným sedátkem

Bluetouch BT800 patří k nejvýkonnějším elektrokoloběžkám na trhu, výkon dosahuje 800 W. Odpružené sedátko je odnímatelné, na delší cesty se určitě hodí. Užijete si s ní spoustu zábavy, ostatně každý pořádný chlap má rád silné stroje. Nezapomeňte ale, že takto silná elektrická koloběžka vyžaduje také helmu. Nepodceňujte bezpečí.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist