Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Editoriál - Filmové tipy

Přeji příjemý začátek týdne, dnes vám přináším tipy, na co byste měli rozhodně zajít do kina. Musím se přiznat, že poslední měsíce jsem v kině jak doma a náramně si to užívám. Je to tedy opravdový žrout času, kdž za jeden týden shlédnete v průměru 5 - 7 promítání. 

Je mi jasné, že vy tolik toho času nemáte a čas strávený v kině se vám nezapočítává do pracovního úvazku jako mě, tak jsem se rozhodl, že vám každých 14 dní budu přinášet tipy, na co do toho kina rozhodně stojí za to zajít.

Abych ještě přiblížil svůj vkus a vy jste pak nebyli z mého doporučení zklamaní, tak tady je stručká charakteristika. Označil bych se za komerční typ, který miluje komedie, romanťárny, akční, drama a sci-fi. Na horory jsem nikdy moc něbyl, protože nějak nemám potřebu se dobrovolně "bát". 

A tady jsou první tipy pro následující týden :

Nemůžu začít ničím jiným než novou Bondovkou SPECTRE. Na můj vkus je velmi podařená a je jen o malinko horší, než byl Skyfall, ale pořád si drží ducha a styl právě toho předšlého dílu. 

SPECTRE | 007

Daniel Craig je zpět jako Agent 007 v nové, v pořadí již 24 bondovce s názvem SPECTRE. První oficiální trailer naleznete ZDE v odkazu, nový pod článkem.

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu nechvalně známé zločinecké organizace. Postupně musí rozplétat složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE.

Hrají: Daniel Craig, Ralph Fiennes, Ben Whishaw, Naomie Harris, Rory Kinnear, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Monica Bellucci, David Bautista and Andrew Scott.

Česká premiéra se konala 2. listopadu a od 5. listopadu je uveden volně do kin a IMAX.


Steve Jobs

Setkání tří výjimečných mužů vyústilo ve výjimečný film o jiném výjimečném muži. Originální režisér Danny Boyle, jeden z nejlepších scenáristů současnosti Aaron Sorkin a obřím talentem obdařený herec Michael Fassbender společně natočili životopisné drama o největším počítačovém vizionáři naší doby. Na filmu Steve Jobs je fascinující především to, že nemusíte rozeznat Apple od Microsoftu, aby vás příběh téhle mimořádné osobnosti pohltil.

Klíč ke skvělému životopisnému filmu vězí v originálním přístupu. Forman se v Amadeovi na Mozarta díval očima jeho souputníka Salieriho, Danny Boyle sleduje Stevea Jobse ze zákulisí. Doslova. Film se odehrává během vyhrocených momentů před zahájením klíčových Jobsových prezentací, které měnily dějiny, a to nejen počítačové. Poprvé Jobse potkáváme v polovině osmdesátých let, kdy na trh uvedl Macintosh. Od prvních minut utvrzuje diváky v tom, že legendy o jeho asociálnosti a nesnesitelnosti nelhaly. Je to monstrum, které šikanuje své podřízené za neplnění nesplnitelných příkazů, ponižuje matku (Katherine Waterston) své dcery, jejíž otcovství přes soudní rozhodnutí neuznává, do krve se hádá se svou pravou rukou Joannou Hoffmanovou (Kate Winslet), dokud nedosáhne svého. S ubíhajícími minutami se však z jednorozměrného psychopata stává mnohovrstevná osobnost, kterou budou diváci chápat, obdivovat, ale samozřejmě také nenávidět. Asi jako každou výjimečnou lidskou bytost, která viděla o kus dál, než všichni ostatní.

„Doufám, že až diváci náš film uvidí, uvědomí si, jak moc se změnil svět díky neskutečnému nasazení, vášni a inteligenci jednoho člověka, a ocení, jakou osobní oběť musel přinést. Tenhle génius se lidskou bytostí stane vlastně až ve chvíli, kdy si sám uvědomí, že ani on rozhodně není dokonalý,“ říká režisér Danny Boyle.

Premiéra: 12. 11. 2015

UIP - Universal, USA, 2015

Režie: Danny Boyle

Scénář: Aaron Sorkin

Hudba:          Daniel Pemberton

Kamera: Alwin H. Küchler

Hrají: Michael Fassbender, Kate Winslet, Seth Rogen, Jeff Daniels, Katherine Waterston

Přístupnost:       mládeži do 15 let nepřístupný

Žánr:                   drama

Verze:                 anglicky s českými titulky

Stopáž:               122 min


Stážista

Robert De Niro hraje ve filmu Bena Whittakera, 70letého vdovce, který si uvědomil, že odchod do důchodu není až tak skvělý, jak se říká. Využije příležitosti vrátit se znovu do hry a stane se vedoucím stážistou módního webu, který založila a provozuje Jules Ostinová (Anne Hathaway).

STÁŽISTA ( The Intern )

Premiéra: 22. říjen 2015

Délka: 121 minut

Žánr: Komedie

USA, 2015

Režie: Nancy Meyers

Scénář: Nancy Meyers

Kamera: Stephen Goldblatt

Hudba: Theodore Shapiro

Hrají: Anne Hathaway, Robert De Niro, Nat Wolff, Rene Russo, Adam DeVine, Zack Pearlman, Anders Holm, Drena De Niro, Andrew Rannells, Reid Scott, Linda Lavin, Liz Holtan, Frazer Brown, Maria Di Angelis, Leah O'Donnell, Doris McCarthy, Cris Williams, Christine Evangelista, Christina Scherer (další profese)

 

Fakjů pane učiteli 2

A nyní je všemi milovaný kantor Zeki Müller zpět. Jedeme na libovej vejlet!

Být úspěšným lupičem vyžaduje mít pevné nervy. A když jste k tomu i učitelem na střední, potřebujete nervy jako špagáty a vražednou bezohlednost. A přesně díky tomu u školní tabule uspěl bývalý zločinec a současný samozvaný učitel Zeki Müller (Elyas M'Barek) v bláznivé školní komedii Fakjů pane učiteli.

A nyní je všemi milovaný kantor Zeki Müller zpět. K jeho smůle jej v pedagogické kariéře čekají i zásadní nepříjemnosti: především ranní vstávání a voprsklí studenti. Prostě a jednoduše mu kariéra učitele připadá mnohem náročnější než jeho dosavadní poněkud trestná činnost. Díky kontaktům z minulosti také přijde ke slušné hromádce kradených diamantů, které rafinovaně ukryje do plyšového medvídka. Jenže jeho tak trochu potrhlá kolegyně Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurth) plyšáka bezelstně věnuje dětské charitě v Thajsku.

Souhrou náhod ředitelka školy zoufale shání učitele, který by jel se studenty na školní výlet do zahraničí. Chce, aby její “Goethovo gymnázium” předčilo svého namyšleného konkurenta, “Schillerovo gymnázium”. Obě školy totiž soupeří o uznání ministerstva školství. Zeki se této příležitosti chytí. Vidí v tom šanci, jak získat diamanty z východoasijské země zpátky.

Spolu se školním kroužkem ekologie, mezi nimiž nechybí exot Etienne, který z 11% trpí  Aspergerovým syndromem, a parta grázlíků z 10. B v čele s Chantal, odcestuje do chudé rybářské vesnice v Thajsku. A tam se všichni tvrdě a nemilosrdně střetnou s učitelem Hauke Wölkim a jeho třídou šprtů a šplhounů ze Schillerova gymnázia. A aby toho na Zekiho nebylo málo, tak se jeho studenti navíc rozhodnou zabránit svému zbožňovanému učiteli, aby našel „své“ diamanty a pověsil učitelování na hřebík. Jak Zeki, který je pořád jednou nohou v podsvětí a druhou ve sborovně, skončí?

Fakjů pane učiteli 2 (Fack ju Göhte 2)

Premiéra: 29. 10. 2015

Picture Tree, Německo, 2015

Režie: Bora Dagtekin

Scénář: Bora Dagtekin

Kamera: Andreas Berger

Hudba: Michael Beckmann

Hrají: Elyas M'Barek, Karoline Herfurth, Jella Haase, Katja Riemann, Max von der Groeben, Jana Pallaske

Přístupnost:       nevhodné pro děti do 12 let

Žánr:                   komedie

Verze:                 český dabing

Stopáž:               115 min

 

A jako bonus na závěr si dáme ukázku z nově připravovaného filmu Doba ledová

VESMÍRNÁ SCRATASTROFA - krátký film z Doby ledové

Krátký úvodní film k animovanému snímku Doba ledová: Mamutí drcnutí, na který se v kinech můžete těšit v červenci 2016. Co myslíte, kdo či co může více za vznik Sluneční soustavy? Vesmírné síly nebo veverčák Scrat?

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist