Připravujeme

Obsah:

LEDEN / ÚNOR 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Drony a modely na dálkové ovládání

Neexistuje muž, který by v sobě neměl alespoň kousek malého chlapce. A když se jedná o technické hračky, tak to platí dvojnásob. Proto jsou dnes modely a drony na dálkové ovládání velmi žádaným zbožím. Kupodivu nemusí jít ani o vánoční dárky. Důvodů, proč si pořídit „technickou hračku“ kterýkoliv den v roce, se najde třeba hned několik, když se chce. Někteří muži – tatínkové – to pak rádi maskují fingováním nákupu pro své děti.

Na trhu je doslova nepřeberné množství těchto modelů a není lehké si mezi nimi vybrat ten pravý. Odlišují se od sebe co do kvality, praktičnosti, cenových relací a použitelnosti. Pokud jde o jejich účelnost, u modelů na dálkové ovládání je jasné, že si je pořizujeme hlavně kvůli zábavě. Naopak u dronů máme možností mnohem více. Často je potřebujeme třeba i pro pracovní účely.

Drony a jejich použití

Drony se stávají fenoménem doby. Jejich míra použití je opravdu široká. Můžete si je pořídit jak pro zábavu, tak i pro natáčení videí či závodění. Právě podle záměru byste se při koupi dronu měli zodpovědně rozhodnout, jaký typ vyberete a kolik peněz za něj utratíte.

Vybírejte podle pevné konstrukce a dobrého ovládání

Chcete-li si užít s dronem opravdu pěkné zážitky, měli byste se poohlížet hlavně po jeho dobrém zpracování a pevné konstrukci, jež vám zaručí, že vás přístroj bude na slovo poslouchat. Další parametr, podle kterého byste se mohli řídit, je to, kolik má daný dron rotorů. Nejvíce žádané jsou kvadroptéry, jež mají čtyři rotory. O trochu nižší výkon mají trikoptéry se třemi vrtulemi, a ty s osmi pak označujeme jako oktoptéry. Čím více vrtulí mají, tím lepší jsou jejich letové vlastnosti a stabilita. Větší množství rotorů má pozitivní vliv i na ovládání a bezpečnost. S každým pohonem navíc máte jistou zálohu, kdyby některý z nich vypověděl službu. Základem pro přesné řízení je dobré ovládání. Standardní je ovládání pomocí smartphonu a tabletu – u levnějších variant. Opravdu výjimečné kousky mají v základu terminál na ovládání s integrovaným displejem. Tato varianta je přesná, protože pilotování dronu páčkami je velmi komfortní – oproti chytrým zařízením, která jsou univerzální. Plus ještě další velkou výhodu má ovládací terminál: zajišťuje lepší spojení se strojem a dosah má na delší vzdálenosti, než je tomu přes WI-FI a Bluetooth.

Zaměřte se na kvalitní kameru

Nejprodávanější jsou drony s kamerou. Když už si kupujete nový model, dejte za něj raději o trochu více peněz, ať to máte komplet. Pokud si dron pořizujete hlavně kvůli natáčení videí, budete zajisté potřebovat, aby kamera byla kvalitní, případně i se stabilizátorem. Pro dokonalý výsledek je ideální tříosý stabilizační závěs. Díky němu je kamera průběžně vyvažována, a není tudíž závislá na náklonu a poloze dronu. Navíc tento systém odtlumí i vibrace vznikající na rotorech. Nejlepší variantou je plně integrovaná kvalitní outdoorová kamera s dobrou odolností, která bude mít dobrý obraz i ve 4K. 

Rozhodující je kvalita a cena

V současnosti je na trhu mnoho výrobců, a tak je nabídkami doslova přesycen. O to lépe musíte vybírat, abyste zvolili tu správnou značku, která má dobré reference a umí opravdu sestavit kvalitní dron, jenž splní všechna vaše očekávání. Laciná varianta by se vám nemusela vyplatit. Důležitý je servis a dostupné náhradní díly plně kompatibilní s přístrojem.

Tady máte redakční tip na prověřené značky: například DJI, WALKERA, YUNEEC, NINE EAGLES, GRAUPNER/SJ, BLADE… ale i další.

Pokud nepotřebujete zrovna dron s kamerou a chcete se spíše jen bavit létáním, pak dobrou levnější variantou mohou být rc vrtulníky.

Kde můžete pořídit kvalitní drony a modely na dálkové ovládání

Nákup doporučujeme u prověřeného prodejce, kde máte jistotu spolehlivého servisu, záruku korektního vyřízení reklamace a možnost zakoupení dalšího originálního příslušenství. Takovým profesionálem v oboru je společnost PECKA – MODELÁŘ, která má dobré reference a jejíž zboží si můžete prohlédnout v šesti kamenných obchodech v České republice i na Slovensku.

Veškeré zboží můžete také objednat v e-shopu na www.peckamodel.cz.

 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist